Uudised

Antakse välja koori- ja puhkpillimuusika aastapreemiad

Pühapäeval, 5. veebruaril kell 15 kuulutab Eesti Kooriühing Estonia kontserdisaalis välja koori- ja puhkpillimuusika aastapreemiate saajad. 12 kategoorias kandideerib aastapreemiatele 62 nominenti.

Aasta klassikaalbum on „Estonian Premieres”

Eesti Muusikanõukogu ja Eesti Fonogrammitootjate Ühingu koostöös selgus eile Aasta Klassikaalbum 2023 ja selleks on Eesti Festivaliorkestri ja dirigent Paavo Järvi salvestatud album „Estonian Premieres“, väljaandja Alpha Classics.

Helilooja Alisson Kruusmaa liitus maineka muusikakirjastusega Universal Edition

Helilooja Alisson Kruusmaa liitus tänavu Austria muusikakirjastusega Universal Edition, mis esindab ning vahendab helilooja loomingut muusikutele ja institutsioonidele üle terve maailma.

Laupäeval toimub Pärnu kontserdimajas Mihkel Keremi autorikontsert

Helilooja Mihkel Keremi autorikontserdil Pärnu kontserdimajas kõlab tema Viiulikontsert (solist Triin Ruubel-Lilleberg) ja Sümfoonia nr 6, esiettekandele tuleb Tšellokontsert, milles soleerib Kanada päritolu Hollandi tšellist Willem Stam. Pärnu Linnaorkestrit juhatab Mikk Murdvee.

USA-s tuleb maailmaesiettekandele Erkki-Sven Tüüri Viiulikontsert nr. 3

Erkki-Sven Tüüri Viiulikontserdi nr. 3 „Kõnelused Tundmatuga” (2019/2020) toovad selle nädala lõpus ettekandele Vadim Gluzman ja Oregoni Sümfooniaorkester David Danzmayri juhatusel.

Tänavune MustonenFest kannab südames Ukrainat

26. jaanuarist 4. veebruarini toimuval MustonenFestil astuvad publiku ette Sinfonietta Rīga, Eesti tippkooride 200 lauljast koosnev ühendkoor, fenomenaalne Itaalia tšellist Mario Brunello, noored Eesti interpreedid ja oriendi muusikamaailma eksootilised artistid. Kõrgetasemelised kontserdid toimuvad Tallinnas, Laulasmaal, Tartus ja Viljandis.

Segakoori K.O.O.R. sünnipäevakontserdid „S nagu Saar ja Sisask“

Segakoori K.O.O.R. 11. sünnipäeva kontsert esitleb Mart Saare ja Urmas Sisaski muusikat. Kavas on Mart Saare varasem koorilooming ja Urmas Sisaski hilisem koorilooming. Kontserdid toimuvad Keila Muusikakooli saalis, Viimsi Artiumis ja Tallinna Mustpeade majas. Koori juhatab Raul Talmar.

Pärnu Nüüdismuusika Päevad 2023 pakuvad põhjalikku sissevaadet mikrotonaalsesse võrdtempereeritud 22-helisüsteemi

Eesti Arnold Schönbergi Ühingu Pärnu Nüüdismuusika Päevade 2023 eesmärk on heliloojate ja interpreetide koostöös jätkata Eestis vähetuntud mikrotonaalsuse uurimist. Toimuvad töötoad, sümpoosion ja kontserdid, Pärnu Keskraamatukogus on avatud helilooja, muusikauurija ja kitarristi Agustín Castilla-Ávila muusikast inspireeritud graafiliste tööde näitus.

Ajakiri Muusika asutas uue autoripreemia, selgunud on esimesed laureaadid

Ajakiri Muusika alustas oma muusikapublitsistika alase autoripreemia välja andmist. Esimesed laureaadid on muusikateadlane Ene Pilliroog ja Tallinna ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi üliõpilane Luisa Susanna Kütson.

Vokaalansamblite Rolls-Royce’iks kutsutud The King’s Singers esineb taas Eestis

Neljapäevast laupäevani annab Eesti Kontserdi kutsel Eestis kontserte armastatud vokaalansambel The King’s Singers. Nad esinevad siin oma värskeima kavaga „Põhjala valgus. Virmalised“ („Northern Lights“), mis ammutab inspiratsiooni Skandinaavia ja Eesti muusikast.