Uudised

Pärnu Muusikafestivalil avalikustas solistid ja kava

9.–19. juulil toob XIV Pärnu muusikafestival suvepealinnas publiku ette rahvusvahelised tippsolistid Kirill Gersteini (klaver), Alisa Weilersteini (tšello) ja Ksenija Sidorova (akordion). Nende kõrval on publikumagnetiks Eestist pärit rahvusvahelised solistid Hans Christian Aavik, Indrek Leivategija ja Tähe-Lee Liiv.

Eesti Filharmoonia Kammerkoor alustas turneed Kristiina Poska juhatusel

Eesti Filharmoonia Kammerkoor alustas turneed koos Flandria Sümfooniaorkestri ja selle peadirigendi Kristiina Poskaga Belgias, Hollandis ja Prantsusmaal.

Hans Christian Aavik ja Tallinna Kammerorkester andsid teise „Aavik Salzburgis“ kontserdi

22. veebruaril toimus Mustpeade majas sarja „Aavik Salzburgis“ teine kontsert, kus solist Hans Christian Aaviku valikul kõlas Mozarti muusika ning selle aasta Grammy võitja Jessie Montgomery nüüdismuusika pala. Õhtu viimane lisalugu Heino Elleri „Kodumaine viis“ mängiti pühendusega Eesti Vabariigi 106. sünnipäevale.

Kontserdil „Hoovused“ Arvo Pärdi Keskuses kõlavad mitmed esiettekanded

Laupäeval, 2. märtsil kell 17 kõlavad Laulasmaal Arvo Pärdi Keskuses nii maailma kui ka Eesti esiettekanded. Laval on Monika Mattiesen (flöödid) ja Michael Wendeberg (klaver, Saksamaa).

Corelli Music jätkab juubelihooaega Eesti Vabariigi sünnipäeva ja Raivo Tafenau juubeliga

Corelli Music jätkab oma 20. juubelihooaega, tähistades Eesti Vabariigi sünnipäeva ja saksofonisti Raivo Tafenau 60. juubelisünnipäeva kontserdisarjaga „Mõisaromantika”. Koos muusikutest sõpradega toob Tafenau publiku ette kava „Eesti ilu ja võlu” kaunimates mõisates, et pakkuda positiivseid emotsioone imelise Eesti muusikaga.

Robert Jürjendali autoriõhtu „Avatud horisondid“

Järgmisel nädalal toimuvad Tallinnas ja Tartus Robert Jürjendali autoriõhtud, kus astuvad üles New Wind Jazz Orchestra, Tallinna Kammerorkester, Robert Jürjendal (kitarr) ja dirigent Wolf Kerschek (Saksamaa).

Hans Christian Aavik oma Maggini viiulil soleerib taas Tallinna Kammerorkestri ees

22. veebruaril astuvad Mustpeade majas kontserdisarjas „Aavik Salzburgis“ kuulajate ette viiulisolist Hans Christian Aavik ja Tallinna Kammerorkester. Aavik mängib paljukiidetud kõlaga Maggini viiulil, mis pärineb aastast umbes 1610.

Pianist Peep Lassmann pühendab kontserdid Eesti Vabariigi 106. sünnipäevale

Pianist Peep Lassmann pühendab Eesti Vabariigi 106. sünnipäevale kontserdikava „Eesti lood“. 19. veebruaril Tartus Tubina saalis ning 23. veebruaril Viimsi Artiumi kammersaalis toimuvatel kontsertidel kõlab valik meie heliloojate klaveriloomingust, mis ajateljena läbib Eesti omariikluse loo. Kavas on Mart Saare, Heino Elleri, Eduard Tubina, Ester Mägi, Arvo Pärdi, Lepo Sumera, Rein Rannapi ja Tõnu Kõrvitsa teosed, mis kirjutatud rohkem kui saja aasta vältel.

Kontserdil „Teekond trompetitega“ tuleb esiettekandele Ülo Vinteri trompetikontsert

Trompetist Martin Pajumaa annab koos Villem Süvari (trompet) ja Anneli Tohveriga (klaver) kolm kontserti, kus kõlavad nii tuntud 20. sajandi teosed kui ka uuem muusika. Eesti muusikast kantakse ette kaks osa Tõnu Kõrvitsa 2021. aastal valminud trompetikontserdist, mille on värskelt trompetile ja harfile seadnud Martin Pajumaa ning Ülo Vinteri trompetikontsert.

Sten Lassmann alustab sel nädalal kontserditurneed „Kodumaised viisid“

16. veebruarist – 7. märtsini toimub Sten Lassmanni sooloturnee „Kodumaise viisid“, mille raames annab pianist 13 kontserti üle Eesti. Klaveriõhtud on pühendatud Heino Elleri klaveriloomingu tippteostele, millega Sten Lassmann tähistab oma pikaajalise loomingulise töö valmimist.