Muusikauudised

Helen Lokuta ja Oliver Kuusik esitavad eesti soololaule


Helen Lokuta

Eesti Vabariigi 90. juubeliaastale pühendatud kontserdisarjal „Eesti muusika kullafond“ on pakkuda veel kontserte vokaalmuusika austajatele. Eesti soololaulude paremikku esitavad kaks säravat lauljat, Helen Lokuta (sopran) ja Oliver Kuusik (tenor), neid saadab klaveril Ivo Sillamaa. Kontserdid toimuvad 10. jaanuaril kell 18 Tallinnas Mederi saalis, 15. jaanuaril kell 19 Palamuse rahvamajas ja 16. jaanuaril kell 19 Kunda Linna Klubis. Kõlavad tuntuimad soololaulud Artur Kapilt, Villem Kapilt, Eugen Kapilt, Mart Saarelt, Eduard Tubinalt ja Mihkel Lüdigilt. Samuti on kavas duetid ja aariad Evald Aava ooperist „Vikerlased“, Eugen Kapi ooperist „Tasuleegid“ ja Veljo Tormise ooperist „Luigelend“.

Helen Lokuta on õppinud laulmist Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias dots. Pille Lille, prof. Tamara Novitšenko ja prof. Jaakko Ryhäneni juures. Lisaks on ta täiendanud end Karlsruhe Muusikakõrgkoolis ja Karlsruhe Ooperikõrgkoolis ning võtnud osa mitmete kuulsate pedagoogide meistrikursustest. Lokuta on Rahvusooper Estonia koosseisuline solist aastast 2006 (vabakutseline solist alates aastast 2001). Ta on osalenud Tõnu Kaljuste projektiteatri Nargen Opera lavastustes ning teinud kaasa solistina mitmete suurvormide ettekannetel.

 

Oliver Kuusik on õppinud laulmist Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias dots. Pille Lille ja prof. Virgilius Noreika lauluklassis ning lõpetas 2006. aastal magistrantuuri ja ooperistuudio Londoni Guildhalli Kõrgemas Muusika- ja Draamakoolis Rudolf Piernay juhendamisel. Alates aastast 2008 on ta Rahvusooper Estonia solist. Kuusik on hinnatud kammer- ja oratooriumisolistina osalenud ligi kahekümne erineva suurvormi ettekannetel.Aveli Kadastik

Tagasi