Muusikauudised

Galina Grigorjeva 60

Täna, 2. detsembril tähistab oma 60. sünnipäeva helilooja Galina Grigorjeva. Ukrainas sündinud eesti helilooja Galina Grigorjeva looming on tähelepanuväärne oma hingestatud ja peenekoelise kõlastiiliga. Tema muusika lähtepunktiks on meloodiline mõtlemine. Grigorjeval on tugevad seosed slaavi vaimuliku muusika traditsiooniga, aga ka vanema euroopa mitmehäälsusega.

Oma loomingu eest on ta pälvinud Heino Elleri muusikapreemia (2003), Eesti Kultuurkapitali Helikunsti sihtkapitali aastapreemiad, (2004 ja 2013) ja Lepo Sumera nimelise heliloomingu preemia (2020). Grigorjeva autoriplaat „In paradisum“ sai Eesti Muusikaauhinna Aasta Klassikaalbumi kategoorias 2015. aastal. 2014. aastal pälvis Grigorjeva Valgetähe IV klassi ordeni.
 

  Galina Grigorjeva. Foto: Kaupo Kikkas

Galina Grigorjeva sünnipäeva puhul toob Arvo Pärdi Keskus 4. detsembril veebi vahendusel publikuni kauni advendiaja kontserdi rahvusvaheliselt tunnustatud Taani vokaalansamblilt Theatre of Voices koos YXUS Ensemble’iga Eestist. Galina Grigorjevale pühendatud kontsert „Für Galina” kõlas Arvo Pärdi Keskuses eelmise aasta 4. detsembril. Kontsert jääb vaadatavaks kuni 4. jaanuarini 2023. YXUS Ensemble mängib koosseisus: Harry Traksmann (viiul), Olga Voronova (viiul), Laur Eensalu (vioola) ja Leho Karin (tšello). Ansambli Theatre of Voices ridades astub üles metsosopran Iris Oja. Dirigeerib Paul Hillier.

Kava:

traditsionaal
– Es ist ein Ros entsprungen (arr Paul Hillier)
Galina Grigorjeva
– Aria
Arvo Pärt
– Ein Wallfahrtslied
Robert White
– Christe qui lux es et dies
Galina Grigorjeva
– Infinite Canon
Pelle Gudmundsen-Holmgreen
– Song
Arvo Pärt
– Da pacem Domine
William Byrd
– Lullaby my sweet little baby
traditsionaal
– Dejlig er Jorden (arr Paul Hillier)
Arvo Pärt
– Es sang vor langen Jahren
Galina Grigorjeva
– Salve Regina

Kuula kontserti: https://stream.arvopart.ee

26. novembril toimus Galina Grigorjeva 60. sünnipäevaks ilmuva autoriplaadi esitluskontsert Estonia kontserdisaalis, mil Eesti Rahvusmeeskoor (dirigent Mikk Üleoja), Hortus Musicus (kunstiline juht Andres Mustonen) ja tšellist Theodor Sink tõid publiku ette valiku helilooja uuelt albumilt. Kontserdist tegi otseülekande Klassikaraadio ning seda on võimalik kuulata siit: Klassikaraadio

 

Tagasi