Uudised

Ester Mägi Sümfoonia kõlab Stockholmis sümfoonilise muusika festivalil

Homme algab Stockholmis kahepäevane sümfoonilise muusika festival Gränslandet, mille raames tuleb ettekandele Ester Mägi Sümfoonia.

Vanemuise teatri 153. hooaja avab Tõnis Kaumanni ooper "Kaubamaja"

19. augustil Vanemuise Sadamateatris esietenduv ooper „Kaubamaja“ jutustab loo, kus müstilise ja ahvatleva kaubamaja ukse ees kohtuvad tegelased, kes püüavad välja selgitada, miks kaubamajja sisenenud rahvahulgad sealt enam välja ei tule. Eestikeelne ooper „Kaubamaja“ võiks lavastaja Liis Kolle sõnul olla esimeseks ooperikogemuseks just kooliealisele vaatajale.

Ensemble Musikfabrik annab Kölnis kontserdi eesti muusikast

19. augustil esitleb Ensemble Musikfabrik Kölnis viite eesti heliloojat – Age Veeroosi, Elis Hallikut, Marianna Liiki, Monika Mattiesenit ja Helena Tulvet.

Algab Tallinna Kammermuusika Festival

XVIII Tallinna Kammermuusika Festivalil „Helimaagia” loob haruldaste instrumentide teremini ja waterphone’i kooslus eeldused kordumatuks atmosfääriks. Kaheksal eriilmelisel kontserdil esinevad rahvusvaheliselt tuntud muusikud: viiuldajad Hans Christian Aavik, Triin Ruubel-Lilleberg ja Olga Sheleshkova, vioolamängijad Zita Zemovića ja Andres Kaljuste, tšellistid Marcel Johannes Kits, Theodor Sink ja Indrek Leivategija, metsosopran Tuuri Dede, pianistid Henri Sigfridsson, Maksim Štšura ja Karolina Žukova, flötist Heili Rosin-Leivategija, fagotist Etienne Boudreault, klassikatäht Tanel Eiko Novikov marimbal jt.

BIS Records andis välja Ülo Kriguli autoriplaadi "liquid turns"

BIS Recordsilt ilmus Ülo Kriguli autoriplaat, kuhu on koondatud helilooja, Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja dirigent Kaspars Putniņši mitmeaastase koostöö vili. Eesti Filharmoonia Kammerkooriga koos musitseerib plaadil Tallinna Kammerorkester.

Etendub Lepo Sumera "Südameasjad"

Uue Loomingu Majas tuleb viiel korral ettekandele Lepo Sumera audiovisuaalne teos „Südameasjad“. Kontsertetenduse muusikaline juht on Kirke Karja, lavastajad Emer Värk ja Anatoli Tafitšuk.

Tallinna Kammerorkester ja Tõnu Kaljuste naasevad augusti lõpus kontserttuurile Eestimaa kirikutesse

Dirigent Tõnu Kaljuste ja Tallinna Kammerorkester esitavad tänapäeva Ukraina ühe tuntuma helilooja Valentin Silvestrovi ning Eesti heliloojate dünastia Artur, Villem ja Eugen Kapi muusikat kontserttuuril 26. ja 27. augustil Kambja, Rakvere ja Hageri kirikutes.

ERSO päev Viimsis

19. augustil avatakse Viimsis kultuuri- ja hariduskeskus Artium ning avamispidustused kestavad ühtekokku 1. oktoobrini. Pikalt oodatud sündmus toob ka ERSO 20. augustil välja oma kodusest Estonia kontserdisaalist, et täita verivärske kultuurikeskus terveks päevaks muusikaga. Keskpäevast õhtutundideni on publikul võimalik Artiumis kuulata ERSO erinevaid kammerkoosseise, kuulata vestlusringe ning võtta osa meistriklassidest, tutvudes nõnda ühtlasi uue maja ning selle võimalustega. Päevale paneb punkti sümfooniakontsert keskuse suures saalis.

Juba sel laupäeval on Järvid Leigo järvel

Sel laupäeval, 13. augustil on Leigol taas järvemuusika ning seekord tähistatakse kontserdiprogrammiga „Järvid Leigo Järvel“ muusikaperekonna Järvide juubeleid: Neeme Järvi 85, Paavo Järvi 60 ja Kristjan Järvi 50. Kogu programmi on seekord kokku pannud Järvid ise ning see sisaldab nende lemmikteoseid läbi aegade.

Algab Corelli Musicu kontserdisari Eesti mõisad 2022

Kontserdiagentuur Corelli Music jätkab 12.–14. augustil kaunite kontsertidega sarjas „Eesti mõisad“ Eesti rikkaliku kultuuri- ja arhitektuuripärandi väärtustamiseks. Heategevuslik kontserdisari tähistab sel aastal barokkansambli Corelli Consort 30. juubelisünnipäeva ning ühtlasi saab suures suvises kontserdisarjas ära märgitud 100. mõis alates sarja toimumise aastast 1999. Kontserdid leiavad aset Tähtvere mõisas, Allikukivi veinimõisas ja Peningi mõisas. Corelli Consordiga on laval barokkviiuldaja Anthony Marini.