Muusikauudised

Euroopa koorimuusika suursündmus Leading Voices jõuab esmakordselt Eestisse

6.–10. juulini 2025 toimub Tallinnas Euroopa koorimuusika sümpoosion Leading Voices, mille korraldab Eesti Kooriühing koostöös Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning Euroopa Kooriühinguga.

Leading Voices on koorijuhtidele, muusikaõpetajatele, hääleseadjatele, professionaalsetele koorilauljatele, kooriheliloojatele ja -mänedžeridele mõeldud platvorm, mis pakub enam kui 50 sessiooni (õpituba, loengut, ümarlauda, meistriklassi, mentorsessiooni jne) umbes 40 esinejaga, ning tipptasemel kontserte kooridelt ja ansamblitelt üle maailma. Leading Voicesi avakontserdiks on Eesti 2025. aasta üldlaulupidu. Leading Voicesi peamiseks toimumiskohaks saab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Tallinna oodatakse kuni 400 rahvusvahelist osalejat.

Leading Voices kestab viis päeva ning püüab pakkuda kõiki oskusi, mida koorivaldkonna professionaalid tänapäeval vajavad. Programmi koostab Euroopa Kooriühingu poolt ametisse nimetatud rahvusvaheline muusikakomisjon, kuhu kuuluvad tunnustatud muusikud mitmelt elualalt.

Leading Voices innustab osalejaid aktiivselt uurima, kogema ja arutlema koorimuusika laienemise ja tuleviku üle. Leading Voices püüab inspireerida oma osalejaid leidma uusi viise, kuidas rikastada ja tugevdada koorimuusika võimalusi ning tagada, et koorimuusika jääks aktuaalseks nii kunstilisest, sotsiaalsest kui ka kättesaadavuse vaatenurgast.

Leading Voicesi uudiskirja saamiseks palume registreeruda ürituse kodulehel www.leadingvoices.ee (alates 25. juunist).

Leading Voicesi täielik programm avalikustatakse 2024. aasta oktoobris.
 

Tagasi