Muusikauudised

Etendub Lepo Sumera "Südameasjad"Uue Loomingu Majas tuleb viiel korral ettekandele Lepo Sumera audiovisuaalne teos „Südameasjad“. 1999. aastal esmakordselt NYYD festivalil ette kantud teosest vormub tänapäevase stsenograafia, laiendatud muusikalise kompositsiooni ja kaasaegsete tehniliste võimaluste sünergias ainulaadne kontsertetendus, mis loob silla Eesti nüüdismuusika ja eksperimentaalse elektroonilise muusika vahel. Kontsertetenduse aluseks on Lepo Sumera algne kontseptsioon – ehhokardiograafi abil kinni püütud tuksed ja kahinad südamest.

Kontsertetenduse muusikaline juht on Kirke Karja, lavastajad Emer Värk ja Anatoli Tafitšuk, kunstnik Emer Värk, dramaturg Liisa Saaremäel ning aalguskunstnik Mikk-Mait Kivi. Laval on Jana Kütt (vokaal), Tobias Tammearu (saksofon, elektroonika), Karl-Juhan Laanesaar (trummid), Raimond Mägi (kontrabass, elektroonika) ja Kirke Karja (klahvpillid, elektroonika). Helirežissöör on Karl-Elias Teder ja graafiline disainer Pamela Sume.

Kontsertetendus  „Südameasjad“ toimub 18., 21., 29., 30. ja 31. augustil algusega kell 21 Tallinnas Uue Loomingu Majas (Manufaktuuri 5).

Vaata ka: http://sydameasjad.ulm.ee/

Tagasi