Muusikauudised

Erkki-Sven Tüür on resideeriv helilooja Moritzburgi Festivalil

 
Erkki-Sven Tüür on resideeriv helilooja 6.–21. augustini kestval Moritzburgi Festivalil, mis on tšellist Jan Vogleri kunstilisel juhtimisel toimuv mainekas kammermuusikafestival Saksamaal. Tüüri muusika on hetkel teadaolevas programmis kavas kolmel kontserdil. 13. augustil tuleb Moritzburgi Luteri kirikus ettekandele „Fata Morgana“ keelpillitriole, 16. augustil Moritzburgi lossis keelpillikvartett nr. 2 „Lost Prayers“ ning 17. augustil samas „Prints“ flöödile ja harfile. 16. ja 17. augusti kontserdile eelneb Jan Vogleri jutuajamine heliloojaga.
 

  Erkki-Sven Tüür
  Foto: Ave Maria Mõistlik (Vikipeedia)
 

Moritzburgi Festivali asutasid 1993. aastal viiuldaja Kai Vogler ja tšellistid Peter Bruns ja Jan Vogler ning see toimub iga aasta augustis Dresdeni lähedal Moritzburgi lossis. 1997. aastast on festivalile valitud resideeriv helilooja, kelleks on siiani olnud Wolfgang Rihm, Sofia Gubaidulina, Thomas Adès, Mark-Anthony Turnage, Esa-Pekka Salonen, Steven Stucky, Gustavo Beytelmann, Jörg Widmann, Helmut Oehring, Iris ter Schiphorst, Olli Mustonen, Steffen Schleiermacher, Chen Yi ja Zhou Long.

6. augustil kõlab Tüüri muusika ka Dresdeni Frauenkirches kontserdil „Illusion und Natur“, kus saksa saksofonikvartett Signum esitab teose „Lamentatio“ (1995).

Vaata ka:
Moritzburg Festival
Frauenkirche Dresden

Tagasi