Muusikauudised

Erki Meistri seto sümfoonia “Peko” esiettekanne

Erki Meistril on valminud seto sümfoonia “Peko” koorile, orkestrile ja neljale tenorile. Suurteos on kirjutatud Anne Vabarna ja Paulopriit Voolaine tekstidele.

Teose sisu on järgmine: “Seto sümfoonia Peko räägib Seto müütilise vägimehe, kuninga ja pooljumala loo. See algab Peko sünniga ja kulgeb läbi elu kuni vägimehe uinumiseni koopas, mille peale hiljem ehitatakse Petseri klooster.”

“Peko” toovad esiettekandele Kammerorkester, Kalevi Kammerkoor ja solistid Oliver Kuusik, Urmas Põldma, Ain Alabert ja Valnar Neidre. Vahetekste loeb Merle Jääger, juhatab Hirvo Surva. Kontserdid toimuvad 26. novembril kell 19 Värska Kultuurikeskuses, 27. novembril kell 19 Tartu Ülikooli aulas ning 28. novembril kell 19 Tallinna Lauluväljaku Klaassaalis.

Vaata ka: http://www.kalevikammerkoor.ee/arhiiv/tekstid/2010-2011/seto_symfoonia_PEKO.html  

Katked proovist: http://www.youtube.com/watch?v=MBX_zVXkvyM  

Erki Meister (s. 1967) on lõpetanud Tallinna Pedagoogikaülikooli koorijuhi-kultuurikorraldaja erialal (1991) ja Eesti Kunstiakadeemia maalikunsti erialal (2003). Ta on olnud kammerkoori Cantico, Vanalinna Segakoori, Baltika Naiskoori ja Rahandusministeeriumi kammerkoori peadirigent, aastast 1998 juhatanud kammerkoori “Kalev” ja “Flora”. Meister on kirjutanud vokaalsuurvorme, kammermuusikat ja koorilaule, mitmed neist võitnud auhindu loominguvõistlustel.


Mariliis Valkonen

 

Tagasi