Muusikauudised

Enn Vetemaa juubelikontsert


  Enn Vetemaa
  Foto: Peeter Sirge

2. novembril kell 18 toimub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaalis Enn Vetemaa 75. aasta juubelile pühendatud kontsert.

Tänavu juunis sünnipäeva tähistanud kirjanik ja helilooja Enn Vetemaa paistab silma oma mitmekülgse loometegevusega. Ta on lõpetanud Tallinna Riikliku Konservatooriumi kompositsiooni erialal Anatoli Garšneki ja Heino Elleri õpilasena 1965. aastal. Mõned aastad varem, 1959, lõpetas ta Tallinna Polütehnilise Instituudi keemiainsenerina. Vetemaa üks meelisžanre heliloomingus on instrumentaalkontsert, koosseisuna on ta tihti eelistanud ka saksofonikvartetti.

Juubelikontserdil tulevad ettekandele Kontsertiino kahele klaverile, Oboekontsertiino, Trompetikontsert ja Saami joig saksofonikvartetist “Soome-ugrilik”. Esineb Tallinna Kammerorkester Toomas Vavilovi dirigeerimisel. Solistid on Aleksander Hännikäinen (oboe), Indrek Vau (trompet), klaveriduo Kaarel Peäske-Darja Roditšenka ning Tallinna Saksofonikvartett koosseisus Olavi Kasemaa, Villu Veski, Valdur Neumann ja Hendrik Nagla. Sissepääs tasuta.

Tagasi