Uudised

Eesti esiettekandele tuleb Tõnu Kõrvitsa muusika Carl Theodor Dreyeri 1932. aastal valminud õudusfilmile „Vampyr“

31. oktoobril kell 19 Eesti Rahva Muuseumis, 1. novembril kell 19 Pärnu kontserdimajas ja 13. novembril kell 19 Kumu auditoorimis esitab Pärnu Linnaorkester dirigent Kaspar Männi juhatusel Tõnu Kõrvitsa filmimuusikat, mis esmakordselt jõuab Eesti publikuni.

Marsiviiside kogumiku „Tormakas algus“ esitlus

Maakondade marsiviiside kogumiku „Tormakas algus” esitlus toimub 31. oktoobril kell 12 Kuusalu Rahvamajas. Marsikogumiku koostamise ajendiks oli ennekõike soov laulupidude rongkäikudes ja ka muudel orkestrite rivilistel esinemistel eesti heliloojate loomingu osa suurendamine. Mitmed marsid kogumikus on uudislooming või seni trükis avaldamata.

Algab kontserdisari „Avastamata arhiivid“

Kontserdisarja „Avastamata arhiivid“ esimene kontsert toimub Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi saalis 28. oktoobril kell 19. Muuseumi käsikirjade kogust on inspireerivaid muusikapalad välja otsinud Marten Altrov (klarnet) ja Johan Randvere (klaver).

Rahvusvaheline Nüüdismuusika Festival AFEKT

23.–29. oktoobrini Tallinnas ja Tartus toimuva XX Rahvusvahelise Nüüdismuusika Festivali AFEKT avakontserdi Noblessneri valukojas annab maailma nüüdismuusika absoluutsesse tippu kuuluv kollektiiv Ensemble Musikfabrik, kes toob esiettekandele viie eesti helilooja – Age Veeroosi, Elis Halliku, Marianna Liigi, Monika Mattieseni ja Helena Tulve – uudisteosed. Lisaks esitleb festival Taavi Kerikmäed ja Andrus Kallastut, AFEKTi lõppkontserdil juhatab Eesti Riiklikku Sümfooniaorkestrit Enno Poppe.

Pühapäeval toimub juubelikontsert „Eesti Lauljate Liit 100“

Pühapäeval, 24. oktoobril kell 17 toimub EMTA kontserdi- ja teatrimajas juubelikontsert „Eesti Lauljate Liit 100”.

ERSO kontserdil tuleb esiettekandele Tõnu Kõrvitsa Trompetikontsert

22. oktoobril tuleb Indrek Vau soleerimisel Estonia kontserdisaalis esiettekandele Tõnu Kõrvitsa Trompetikontsert, Eesti Riiklikku Sümfooniaorkestrit juhatab Olari Elts. Kontserdi „Elts ja Sibelius. Tallinna Muusikakeskkool 60“ keskmes on Jean Sibeliuse kullaprooviga teosed, kontserdil teeb kaasa Tallinna Muusikakeskkooli sümfooniaorkester.

Rahvusvaheline akordionifestival algab kammerooperi esiettekandega

Esmakordne klassikalisele akordionile ja selle mängijatele pühendatud festival Accordionfest Estonia pakub kuulajatele kuut väga erineva karakteriga kontserti. Festival algab maailmaesiettekandega – 20. oktoobril kantakse Sakala 3 teatrimajas ette Tze Yeung Ho ooper „Minn(i)e“. Festivali peakülalised on Laimonas Salijus Leedust ja Irina Serotyuk Rootsist.

Hans Christian Aaviku ja Karolina Žukova debüütplaadi esitluskontserdid Laulasmaal ja Viimsis

Viiuldaja Hans Christian Aavik ja pianist Karolina Žukova on andnud välja oma esimese albumi pealkirjaga „Aeternus“. Plaat loob silla erinevate muusikaliste perioodide vahel ning ühendab Bachi, Schuberti ja Pärdi loomingu. Kontserdid leiavad aset 22. oktoobril Arvo Pärdi Keskuses ja 27. oktoobril Viimsi Püha Jaakobi kirikus.

Jumalikud proportsioonid muusikas: Pärnu Linnaorkester toob uue ja vana klassika lavale Martin Kuuskmanni soleerimisel

Pärnu Linnaorkester jätkab muusika ja arhitektuuri seostele pühendatud hooajaga. Sel laupäeval, 23. oktoobril kell 19 astub kontserdil „Kuldlõige“ lavale kahekordne Grammy nominent Martin Kuuskmann. Dirigent Risto Joosti juhatusel tulevad ettekandele Erkki-Sven Tüüri Fagotikontsert, Anna Clyne’i „Sound and Fury“ ning Wolfgang Amadeus Mozarti Sümfoonia nr 39.

Estonian Voices ja Eesti Kontsert kutsuvad uuele festivalile

22.–25. oktoobrini kõlab Tallinnas vaimustav vokaalmuusika. Esimesel Tallinn A Cappella festivalil astub publiku ette neli vokaalansamblit, kes on a cappella maailmas erilised ja omanäolised tegijad. Kontserdid leiavad aset Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Jõhvis.