Muusikauudised

Eesti vokaalmuusika õhtu Kadriorus


Pirjo Püvi

Piia Paemurru

8. veebruaril kell 17 annavad Pirjo Püvi (sopran) ja Piia Paemurru (klaver) kontserdi Kadrioru Kunstimuuseumis. Ettekandele tulevad Villem Kapi, Mihkel Lüdigi, Artur Lemba, Ester Mägi, Lepo Sumera, Eino Tambergi ja Konstantin Türnpu soololaulud. Kontsert toimub sarjas „Lossimuusika“, mis on pühapäevaste kontserdite sari eesmärgiga pakkuda nii nõudlikule kuulajale kui ka lihtsalt huvilisele klassikalist kammermuusikat 18.—20. sajandist Kadrioru lossis barokses peasaalis.

Pirjo Püvi omandas 2007. aastal bakalaureuse kraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ooperilaulu erialal ning 2009. aastal samas magistrantuuri dotsent Nadja Kuremi lauluklassis. Lisaks on Pirjo Püvi omandanud kõrghariduse Tartu Ülikoolis inglise keele ja kirjanduse erialal. Tema repertuaar ulatub vanamuusikast kaasaegsete heliloojate loominguni. Ta on andnud kontserte nii Eestis kui välismaal ning on osalenud solistina paljude suurvormide ettekannetel. Püvi lavarollide hulka kuuluvad Carlotta Giudicelli (Webberi „Ooperifantoom", teater Vanemuine), Madeleine (Abrahami „Savoy ball", RO Estonia), Viiu (Tubina „Reigi õpetaja", teater Vanemuine), Mõisapreili (Aintsi „Rehepapp", teater Vanemuine) jpt. Samuti tegutseb Pirjo Püvi aktiivselt kammermuusikuna. 2011. aastal määrati Pirjo Püvi Eesti Teatriliidu poolt Kristallkingakese auhinna laureaadiks ning 2011. aasta suvel jõudis Pirjo Püvi VII Klaudia Taevi nimelisel noorte ooperilauljate konkursil finaali ja pälvis eriauhinna parima Franz Schuberti „Ave Maria" esituse eest. Alates hooajast 2010/2011 on Pirjo Püvi Vanemuise teatri koosseisuline solist.

Piia Paemurru lõpetas 1986. aastal prof. Laine Metsa klassis Tallinna Riikliku Konservatooriumi ja 1999. aastal kaitses klaveri erialal magistrikraadi. Üle veerandsajandi on ta töötanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lauluosakonnas, kus on täitnud nii kontsertmeistri kui ka osakonnajuhataja abi ülesandeid. Tema saatel on üles kasvanud mitu põlvkonda eesti vokaliste. Ta on olnud pikka aega ka klaveriõpetaja Tallinna Muusikakeskkoolis. Pedagoogitöö kõrval on Piia Paemurrul olnud laialdane kontserditegevus nii Eestis kui ka välismaal, nii solistina kui ka ansamblites teiste instrumentalistidega. Esikohale on siiski jäänud koostöö lauljatega: Estonia hiilgeaegade sümbolid Margarita Voites, Teo Maiste, Mati Palm, Voldemar Kuslap ja Hans Miilberg ning tänased ja tulevased põhitegijad Teele Jõks, Juuli Lill, Helen Lokuta, Angelika Mikk, Pirjo Püvi, Oliver Kuusik, Andres Köster, René Soom ja Priit Volmer. Eraldi mainimist väärivad varalahkunud Vello Jürna ja Annika Tõnuri, maailmanimedest Virgilijus Noreika ja Jaakko Ryhänen. Paljude auhindade seas on Piia Paemurru viiel korral pälvinud parima kontsertmeistri preemia Pärnus toimuval Klaudia Taevi nimelisel rahvusvahelisel lauljate konkursil.

Vaata ka: Kadrioru muuseum

Tagasi