Muusikauudised

Eesti Rahvusmeeskoori kontserdid „Kolm mul oli kaunist sõna“

10.–13. märtsini annab Eesti Rahvusmeeskoor Mikk Üleoja dirigeerimisel neli kontserti Jõhvis, Pärnus, Tallinnas ja Tartus. Kontserdid pealkirjaga „Kolm mul oli kaunist sõna“ on pühendatud emakeelepäevale. Kaastegevad on Tarvi Jaago flöödil ning näitleja Anu Lamp.

Eesti Rahvusmeeskoor
Foto: Kaupo Kikkas

Kontserdi kavasse on valitud Eesti heliloojate koorimuusika. Kõlavad Veljo Tormise „Kaksikpühendus“ (1983), „Hamleti laulud“ I, (1965), II (1964) ja „Kolm mul oli kaunist sõna” (1962), Tarmo Lepiku Kolm Betti Alveri luuletust (1974), Tõnu Kõrvitsa “Laulud vihmast ja tuulest” (2005) meeskoorile ja neljale löökpillile ning Ester Mägi “Kerkokell” (1989). Oluline osa kontserdil „Kolm mul oli kaunist sõna“ on kõnetekstil, mis kõlab Anu Lambi esituses vaheldumisi koorilauludega. Ettekandele tulevad katkendid Friedrich Puusepa, Maarja Kangro ja Valdur Mikita teostest ning erinevatest aabitsatest.

Kontserdid toimuvad 10. märtsil kell 12 Jõhvi kontserdimajas, 11. märtsil kell 11 Pärnu kontserdimajas, 12. märtsil kell 15 Estonia kontserdisaalis ning 13. märtsil kell 15 Vanemuise kontserdimajas.

Agnes Toomla

Tagasi