Muusikauudised

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia juubeliüritused septembris

Septembrikuu on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia 90 aasta juubeli põhiürituste päralt. Erinevate kontsertide, festivalide, mälestusürituste ja konverentside seas on
üks tihedaima kavaga juubelisündmusi  teisipäeval, 15. septembril toimuv Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiat tutvustav avatud uste päev „Helisev maja”, mis koondab enda alla tseremooniaid, tasuta kontserte ja presentatsioone.
 


15. septembril
kell 11.30 toimub G. Otsa nim. Muusikakooli ees EMTA rektori Peep Lassmanni sõnavõtt ja mälestustahvli asetamine Tallinna Konservatooriumi kui EMTA eelkäija esimese hoone asukohale. Kell 11.45 suundub rongkäik EMTA Brassi eestvedamisel üle Vabaduse väljaku muusikaakadeemia õppehoonesse (Rävala pst. 16), kus kell 12 EMTA tulevase kontserdisaali asukohas toimub ürituse “Helisev maja” avamine koos mõnede muusikaliste etteastetega.
Kell 12.10–12.25 toimub õppehoones ajakirjanikele mõeldud juubeliaasta programmi tutvustav lühike pressibriifing. Sellele järgneb EMTA juubeli puhul välja antud duubelplaadi esitlus ja EMTA üliõpilaste kontsert kammersaalis.
Kell 13.00–15.00 on huvilistele mitmete EMTA osakondade ja erialade tutvustamiseks avatud õppestuudiod ja tööruumid, sh elektronmuusika stuudio, raamatukogu, jazziklass, ooperistuudio, koolimuusika instituut, pillitöökoda, soolopillide ja kammermuusikaklassid. Teatrihuvilised saavad osaleda ka Aleksander Pepeljajevi lavastuse “Margarita ja Meister” avatud proovis Teatris NO99.
13.30–17.45 esitleb elektronmuusika stuudio heliinstallatsioone ning kell 18 toimub kammersaalis eesti elektronmuusika kontsert, kus lisaks Rauno Remme, Lepo Sumera ja Hans-Gunter Locki muusikale tuleb esiettekandele Margo Kõlari uudisteos.
„Heliseva maja” täpne ajakava: www.ema.edu.ee/index.php?main=1274

23.
septembril on Tallinna Muusikakeskkooli Kivimäe kammersaalis „Vivat Academia” nime alla koondatud kontsertide ja juubeliürituste raames kavas kontsert eesti kaasaegsete heliloojate varasest loomingust. Kontserdi korraldavad koostöös Tallinna Muusikakeskkooliga EMTA üliõpilasesindus ja kontserdibüroo, üles astuvad muusikaakadeemia ja Tallinna Muusikakeskkooli õpilased.

23.–26. septembrini toimub muusikaakadeemia õppehoones, Tallinna Muusikakeskkoolis Kivimäel, Kanuti Gildi Saalis ja Teatris NO99 EMTA iga-aastane Sügisfestival. (www.ema.edu.ee/index.php?main=1273)

26. ja 27. septembril
leiab muusikaakadeemias aset ABAMi rektorite konverents. ABAM (Association of Baltic Music Academies) on Baltimeremaade muusikaakadeemiate koostöövõrgustik, mis 1995. aastal asutati eesmärgiga korraldada üliõpilaste ja õppejõudude vahetusprogramme, meistrikursusi, suveakadeemiaid, orkestriprojekte jm. Konverentsil osalevad Leedu, Läti, Poola, Rootsi, Iisraeli, Saksamaa, Soome, Taani, Venemaa ja Eesti muusikaakadeemiate rektorid. Alates 2007. aastast on ABAMi president EMTA rektor professor Peep Lassmann.

27. septembril kell 12–14 süüdatakse kalmistutel üle Eesti mälestusküünlad EMTA endiste õppejõudude mälestuseks. Kell 13 on Estonia kontserdisaalis kavas lõunakontsert, kus ABAMi Sümfooniaorkester Paul Mägi juhatusel kannab ette Arvo Pärdi teose „Cantus Benjamin Britteni mälestuseks” ja Gustav Mahleri Esimese sümfoonia. Kell 16 toimub Estonia kontserdisaalis EMTA 90. aastapäeva pidulik kontsert-aktus, kus ABAMi orkester esitab sama kava ning õhtul algusega kell 20 toimub EMTA õppehoones vilistlasõhtu.

Täiendav info kõigi juubeliürituste kohta muusikaakadeemia kodulehel: www.ema.edu.ee/index.php?main=1249

Malle Maltis

Tagasi