Muusikauudised

Eesti Kultuuripäevad New Yorgis

Traditsioonilised Eesti Kultuuripäevad New Yorgis toimuvad 24.–27. märtsini. Kultuuripäevade eesmärk on hoida eestlust välismaal elavate eestlaste seas ning tugevdada nende sidet Eestiga. Kultuuripäevade kavas on nii New Yorgis õppivate andekate noorte eestlaste kui ka Eestist kohale toodud artistide etteasteid igale vanusegrupile. Eesti Kultuuripäevade peakorraldaja on Kadri Napritson, kunstiline juht on Valev Laube.

Kultuuripäevade kavas on Eesti Draamateatri monoetendus „Kõik on täis“; Lennart Meri dokumentaalfilmide plakatite näitus „Veelinnurahvas“ ja eesti vöökirjade näitus; ajaloolisel materjalil põhinev Viktor Siilatsi film „Tants vanakuradi vanaemaga“ ning „Vehkleja“; loengutesarjas esinevad rahvaluuleteadlane Mikk Sarv koos loodusajakirjanik Kristel Vilbastega ja Lakewoodi Eesti Arhiivist arhivaar Ave Maria Blithe.

Samuti astuvad üles Manhattan Music School'is magistrikraadi tegev jazz-pianist Holger Marjamaa koos pärismusmuusika ja digitaalkunstnik Valev Laube ning koreograaf Diina Tammega; Pariisis resideeruv artist Lembe Lokk, kes seob eksiili-teemalise muusikalise etteaste diskussiooniga identideedi ning kuuluvustunde leidmisest väljaspool Eestit elades; laulja ja näitleja Marko Matvere koos akordionist Peep Raunaga ning metsosopran Monika-Evelin Liiv koos pianist Marje Lohuaruga.

Eesti Kultuuripäevad New Yorgis Facebookis.

Tagasi