Muusikauudised

Eesti Kammerkooride Liidu kontserdisari „Kuulajale“ toob publikuni tasuta kontserdid

Järgmisel nädalal saab publik osa USAst, Des Moines’ist pärit Drake koori ning Drake kammerkoori kontserdist (dirigent Aimee Beckmann-Collier). Lisaks eelmainitud kollektiividele astub Tallinna Jaani kirikus publiku ette Eesti Kultuurkapitali aasta preemia laureaat – kammerkoor Voces Musicales (dirigent Valter Soosalu). Esitusele tulevad kooriliteratuuri tippteosed Samuel Barberi, Morten Lauridseni, Arvo Pärdi, Anton Bruckneri ja paljude teiste heliloojate sulest.

Kontserdisarja „Kuulajale” raames on publik oodatud:
24. mail kell 18.30 Pärnu Eliisabeti kirikusse
25. mail kell 18.30 Viljandi Jaani kirikusse
27. mail kell 18.30 Rakvere Kolmainu kirikusse
28. mail kell 18.00 Tallinna Jaani kirikusse

Eesti kammerkooride Liidu juhatuse esimees Sander Tamm: „Oleme liidu juhatusega teinud pikka aega usinalt tööd, et a cappella koorimuusika jõuaks aina rohkemate huvilisteni. Lisaks neljale kontserdile erinevates haldusüksustes, oleme teeninud usalduse koostööks Baltic Travel Breeze agentuuriga, kes korraldab kontserdituure Baltikumis, Skandinaavias ning Ühendkuningriigis. Agentuuri juht Ruta Dambyte, kes hindas žüriiliikmena Eesti kammerkoore äsja lõppenud Kammerkooride Liidu Festivalil tõdes, et Eesti kooride tase on kõrge, dirigendid isikupärased ning esitused tõeline elamus. Usun, et koostöö rahvusvaheliste kollektiividega loob inspireerivaid arenguvõimalusi meie liikmetele ning koorimaastikule üldiselt.”

The Drake Choir on Drake’i ülikooli kontsertkoor. Igal hooajal annavad nad kontserte üle terve Ameerika ning igal neljandal hooajal leiab aset rahvusvaheline kontserdituur. Seni on nende koorilaul kõlanud Austrias, Saksamaal, Itaalias, Tšehhis, Iirimaal, Walesis aga ka New Yorgi Carnegie Hallis ja Avery Fisher Hallis.

The Drake koori baasil loodud Drake’i kammerkoor pakub pühendunud lauljatele aktiivseid ja ambitsioonikaid eneseteostusvõimalusi. Nende viimane kontserdituur pakkus meeliülendavaid elamusi Inglismaal: St. Pauli katedraalis, St. Martin in the Fieldsis, Oxfordi ja Cambridge ülikoolis ning Ely ja Coventry katedraalides. Mõlemad kollektiivid on kõrgelt tunnustatud ning korduvalt kutsutud Ameerika koorijuhtide (ACDA) aastakonverentsile.

Sel korral tasub vaim valmis panna, sest Tallinna lavalaudadel ühineb väliskülalistega ka Eesti kammerkooride lipulaev Voces Musicales, keda Eesti Kultuurkapitali aastapreemiate jagamisel iseloomustati järgmiselt: „Kvaliteedis pole need lauljad kompromisse lubanud ja latt muudkui kerkib. Erakordselt sisukad ja nõudlikud kontserdikavad, hulljulged suurvormiprojektid koos tipporkestritega. Sõnale „harrastuskoor” annavad nad täiesti uue sisu ja hingavad meie kuulsatele proffkooridele kuumalt kuklasse.”

„Kuulaja“ kontserdisari on alguse saanud 2013. aastast. Nelja aasta jooksul on kuulajateni toodud tunde väärt koorimuusikat kontserdisaalides Tartus ja Tallinnas, lisaks Klassikaraadio vahendusel publikule üle Eesti.

Eesti Kammerkooride Liit (EKKL) on 1997. aastal loodud Eesti Kooriühingu alaliit, mille eesmärgiks on kõrgetasemelise a cappella koorilaulu säilitamine ja edendamine. Lisaks „Kuulajale” korraldab EKKL üle aasta toimuvat Eesti kammerkooride festivali, jõuluootuskontserte ning teisi kammerkoorilaulu väärtustavaid tegevusi.

Vaata ka: EKKL

Tagasi