Music News

Eesti-Iisraeli muusikafestival Iisraelis

20.–24. veebruarini jätkub MutonenFest Eesti-Iisraeli muusikafestivalina Tel Avivis. Festivali kavas on kuus kontserti, kus eesti interpreedid astuvad üles koos iisraeli muusikutega. Kontserdid, mille kavas leidub muusikat nii klassikalise, džäss- kui ka maailmamuusika vallast, leiavad aset hiljuti renoveeritud rongijaama hoones Hatachana. Hoones asuvad renoveerimisejärgselt kohvikud, restoranid, erinevad poed, kunstigaleriid ja muud.

Andres Mustonen festivali laienemisest Iisraeli: „Olen selle maa, filosoofia ja vaimsusega olnud seotud hästi pikka aega. Viimastel aastatel on kontakt muutunud väga tihedaks. Pean ennast Iisraeli kodanikuks, ilmselt ma selleks ka saan. Iisraelis oodatakse MustonenFesti väga, seal on suurepärased muusikud ja pikaajalise traditsiooniga orkestrid ja festivalid. Eesti ja Iisrael hakkavad kohtuma.“

Festivali avakontserdil 20. veebruaril esineb Andres Mustoneni juhatusel Jeruusalemma Sümfooniaorkester koos metsosopran Helen Lokutaga. Kavas on Wolfgang Amadeus Mozarti, Georg Friedrich Händeli ja Gustav Mahleri loomingu kõrval ka Arvo Pärdi Sümfoonia nr. 3.

Kontserdil „Joint Jazz Forces“ 21. veebruaril astub Andres Mustonen viiuldajana üles Art-Jazz Quartetis. Laval on veel Yaron Gottfried Trio, pianistid Anat Fort ja Itamar Carmeli. Ettekandele tulevad džäzzivõtmes töötlused Johann Sebastian Bachi muusikast.

22. veebruaril on kavas kaks kontserti. Hommikusel nn perekontserdil „Let’s Dance!“ esineb Hortus Musicus koos Iisraeli keelpillikvartetiga, tantsivad Suzanne Dellal tantsijad. Kavas on muusika barokist rokini ja Lullyst Led Zeppelinini. Õhtusel „Nordic Night Dream“ kontserdil astuvad publiku ette Andres Mustonen (viiul), Jaak Sooäär (kitarr), Tuule Kann (kannel), Taavo Remmel (kontrabass, elektroonika) ja Tanel Ruben (löökpillid) koos Yoram Lachishiga (oboe, inglissarv, erinevate kultuuride puhkpillid), esitades põhjamaised meloodiad modernses, alternatiivses ja meditatiivses stiilis.

23. veebruaril kõlavad 17. sajandi madrigalid ja armastuslaulud, mida esitavad metsosopranid Teele Jõks ja Helen Lokuta, sopran Claire Meghnagi ja bass Pavlo Balakin Hortus Musicuse saatel.

Festivali lõpetab suurejooneline kontsert „Universal Harmony“, kus kõlab muusika Indiast, Egiptusest, Türgist, Balkanilt, Eestist jm. Üles astuvad The Etty Ben–Zaken Ensemble, Art-Jazz Quartet ja Hortus Musicus ning solistid Eestist.

Lisaks mahub 21. ja 24. veebruaril festivali kavasse veel kaks kontserdijärgset jam sessioni koos festivali esinejatega

Tagasi