Muusikauudised

Detsembris on publikul erakordne võimalus näha Estonia laval Aile Asszonyit ja Ain Angerit

Maailma ooperilavadel tuntust kogunud lauljad bass Ain Anger ja sopran Aile Asszonyi astuvad külalistena kahel õhtul üles Richard Wagneri romantilises ooperis „Lendav hollandlane“. Etendused leiavad aset 11. ja 13. detsembril kell 19 Rahvusooperis Estonia. Aile Assoznyi astub üles Sentana ja Ani Anger Dalandi rollis.

Aile Asszonyi debüteeris hooajal 2019/2020 kolmanda Norni ja Gutrunena Wagneri „Jumalate hukus“ (Oldenburgi Riigiteatris), Fata Morganana Prokofjevi „Armastuses kolme apelsini vastu“ (Koblenzi teatris) ja Leonorena Beethoveni „Fidelios“ (Braunschweigi Riigiteatris).

Ain Angeri ooperi- ja kontserdirepertuaar on väga lai. Viini Riigiooperi solistina on tal ooperirolle kogunenud enam kui nelikümmend. Viimati tegi Anger debüüdi Berliini Deutsche Operis ühes oma unistuste rollidest, astudes lavale Mussorgski ooperi „Boriss Godunov“ nimiosas ning debüteeris Kanada Ooperis Hagenina Wagneri „Jumalate hukus“, pälvides oma esitustega kiitvaid arvustusi.

Wagneri „Lendav hollandlane“ esietendus Estonias 22. septembril 2016. aastal. Etenduse lavastaja on Pamela Recinella (Itaalia) ning juhatab Vello Pähn. Teistes osades astuvad üles Rauno Elp (Hollandlane), Mati Turi (Erik), Juuli Lill (Mary) ja Reigo Tamm (Tüürimees).

Vaata ka: RO Estonia

Tagasi