Muusikauudised

Corelli Musicu hooaja avakontserdid „Aastaajad. Vivaldi 345!“

Corelli Music alustab sel sügisel uue hooajaga, mis märtsis 2024 jõuab agentuuri 20. juubelisünnipäevani. Avakontserdid „Aastaajad“ tähistavad suure itaalia barokkhelilooja Antonio Vivaldi 345. sünniaastapäeva. Sel puhul jõuavad 21.–22. oktoobril Tartu ja Tallinna publiku ette tema tuntuima teose, viiulikontsertide tsükli „Aastaajad” ettekanded, et pakkuda eelmisel suvel mõisates ülimenukalt toimunud kava nüüd ka linnades.
 
Kontserdid toimuvad 21. oktoobril Tartu Ülikooli aulas ja 22. oktoobril Toompea muusikasalongis Eesti Teaduse Akadeemias Tallinnas kell 19.
  
Antonio Vivaldi (1678–1741) „Neli aastaaega“  / „Le quattro stagioni“ esitatakse koos autori vahetekstidega ehk sonettidega, mille on eestindanud Leelo Tungal. Esinevad eelmisel aastal 30. tegevusjuubelit tähistanud barokkansambel Corelli Consort ajastu pillidel koosseisus Meelis Orgse ja Madleen Kristen Alasi (barokkviiulid), Kristiina Talen (barokkvioola), Villu Vihermäe (barokktšello) ja Imbi Tarum (klavessiin). Erakordselt virtuoossed soolopartiid esitab külalisena Itaalia päritolu tippviiuldaja Anthony Marini, kes praegu elab ja töötab Helsinkis sealsete parimate barokkpillidel mängivate orkestrite ja ansamblitega.
 
Vivaldi populaarset kultusteost mängitakse maailmas väga palju ning tehakse ka väga erinevaid seadeid. Corelli kontsertidel saab hõrku muusikat nautida ajastuhõnguliselt barokiaja pillidel, mis annab võimaluse end tagasi mõelda endistesse aegadesse Veneetsias.
 
Iga aastaaega sümboliseerib üks 3-osaline viiulikontsert, mis on eriliselt täpselt muusikasse kirjutatud vastavalt aastaajale looduses ja inimestega toimuvale. Nii on kuulda lindude ärkamisi kaunil kevadel, uinuvat karjust ja kauguses haukuvaid koeri suveleitsakus ning hirmuäratavaid äikesepuhanguid, sügiseselt rõõmsat saagikoristust koos veinide valmimisega ja jahti koos koertega, talvekülmas kriipivaid jääl tasakaalus püsimisi jäiste tuuleiilidega ja mõnusat soojust praksuva kamina ees ning palju muid toredaid loodus- ja olustikupilte.
 
Korraldaja: Corelli Music
www.corelli.ee
www.fb.com/corellimusic
 

Tagasi