Muusikauudised

CORELLI MUSIC ja juubelitega muusikasuvi UNESCO muusikalinna kavas ja mõisates

Corelli Music jätkab algaval suvel kaunite kontsertidega meie rikkaliku kultuuri- ja arhitektuuripärandi väärtustamiseks. Muusikat saab nautida nii mõisate ballisaalides, aga ka endises uhkes aadlipalees Toompeal.

Valgete ööde kontserdid mõisas ja Toompeal

Corelli Music jätkab järgmiste kontsertidega alates sügisest 2006 pidevalt toimunud sarjades „Toompea muusikasalong" ja „Mõisaromantika“, mille kontserdid publik on väga soojalt vastu võtnud. „Toompea muusikasalong“ on lisatud UNESCO muusikalinn Tallinna programmi. Seekord pakume helgeid muusikaelamusi sumedate valgete ööde ajal, vastukaaluks viimaste aastate pingetele kogu maailmas. Südamlik ja meeleolukas „Trubaduuride laul” kõlab 26. juunil kaunis Kernu mõisas Harjumaal ja 27. juunil Toompea muusikasalongis, mille toovad publiku ette tänapäeva trubaduurid Anto Õnnis (laul, löökpillid), Tõnu Jõesaar (viola da gamba, fiidel) ja Robert Staak (lauto, teorb). Selline kava ühendab ajalooliste hoonete hinguse ja õhkamapanevate valgete ööde meeleolu. Igal ajastul ja igal sajandil on oma suured trubaduurid, nautida saab sügavmõttelisi laule pühakutest ja nende imetegudest, aga ka armastus- ja joogilaule ning tantse keskajast, renessansist ja barokiajastust.

Kontserdisari „Eesti mõisad 2022“

24 aastat mõisamuusikat ja metseenlust 104-aastases Eesti Vabariigis, Eesti Mõisate Ühenduse tunnustuspreemia „Parim mõisate loo jutustaja“. Agentuuri Corelli Music kroonijuveel, kontserdisari „Eesti mõisad" on unikaalne kultuurinähtus, milles romantiline mõisaelamus, ajalugu ja arhitektuuripärlid on ühendatud mõisate kuldajastu kauni muusika ja metseenlusega. Sel suvel tähistavad kontserdid 12.–14. augustil Tähtvere mõisas Tartus, Allikukivi veinimõisas Pärnumaal ja Peningi mõisas Harjumaal barokkansambli Corelli Consort 30. juubelisünnipäeva säravaid üllatusi täis kavaga. Ansambel on koos kunstiajaloolase Jüri Kuuskemaaga alates suvest 1999 mänginud ja süvitsi tutvustanud siis juba 100 erinevat mõisa üle kogu Eesti!

Iga piletiostja toetab sellega Corelli mõisamuusikuid ja kaunite kontsertide jätkumist. Kes soovib ja kellel on võimalusi, saab Corelli muusikuid toetada ka läbi Corelli Metseenide Klubi
www.corelli.ee/metseenid

Sellist muusikat kuulates, kauneimate saalide ilu nautides ja vaheajal hubases salongikohvikus üksteisest rõõmu tundes saavad inimesed hetkeks unustada kõik viimaste aastate kohutavad sündmused ja kanduda mõtteis tagasi helgematesse aegadesse.

Tagasi