Muusikauudised

CORELLI MUSIC – jõulufestivali suurkontserdid ülipõneva kavaga

Esimesel advendil alanud 10. korda toimuv jõulumuusika festival „Kirikupühad Maarjamaal” on läbi käinud Rapla Maarja-Magdaleena ja Tallinna Kaarli kirikud, küünlasäras ajaloolise püssirohukeldri Kellerteatri ja kaunilt restaureeritud Kernu mõisa. Kohe peale pühi on tulemas traditsioonilised aastalõpukontserdid 28.–29. detsembril Tartu ja Tallinna Jaani kirikutes, mis on publikut rõõmustanud juba alates aastast 2006.

Kaunilt säravad suurkontserdid „Magnificat. Messias. Aastaajad“ ajalooliste kirikuvõlvide all pakuvad sel aastal erakordselt põnevat kava. Pealkirja järgi võiks oletada hoopis teisi heliloojaid ja teoseid, aga Telemann, Corrette, Vivaldi, Charpentier – mitme barokiaja helilooja suurteosed saavad esiettekande Eestis!

Nende kontsertidega saab alguse esmakordne suur koostöö Läti muusikutega Riia varajase muusika keskusest, kellega Corelli Barokkorkester esitab aastalõpukontsertidel „Magnificat. Messias. Aastaajad” 28.–29. detsembril barokiaja meistrite senikuulmatut muusikat. Ülituntud G. Fr. Händeli oratooriumile „Messias” ja A. Vivaldi tsüklile „Aastaajad” huvitavaks võrdluseks saavad esiettekande Eestis G. Ph. Telemanni „Messias” ja M. Corrette’i „Laudate Dominum de coelis“.

Üles astuvad solistid Lätist ja Ivo Posti (kontratenor), barokk-koor Collegium Choro Musici Riga ning Corelli Barokkorkester ajastu pillidel. Dirigent on Māris Kupčs (Läti).

Festivali lõppkontsert pealkirjaga „Romansside võlu“ leiab aset 6. jaanuaril kell 19 Keila-Joa lossis, kus ettekandele tuleb nii eesti (Mart Saar) kui vene autorite vaimustav romansilooming (S. Rahmaninov, P. Tšaikovski) Iris Oja (metsosopran) ja Kadri-Ann Sumera (klaver) esituses.

Festivali korraldaja on kontserdiaganetuur Corelli Music.

Tagasi