Muusikauudised

Cantores Vagantes kontsert Mustpeade majas

Mustpeade maja Valges saalis esineb  28. novembril kell 19 varajase muusika stuudio Cantores Vagantes plokkflöödi ansambel koosseisus Reet Sukk, Taniel Kirikal, Taavi-Mats Utt ning Andres Siitan. Kavas "Koopia ja originaal" tulevad ettekandele renessansiajastu kaunimad chanson´id ja madrigalid ning nende seaded.

15.–16. sajandil oli küllaltki tavaline, et populaarseid palu seati erinevate heliloojate poolt palju ümber ning seetõttu on tuntud ajastu muusikal mitmeid erinevaid vorme. Cantores Vagantese poolt kokku seatud kavas saab kuulda valiku populaarsetest ajastu teostest erinevates rüüdes.

Varajase muusika stuudio Cantores Vagantes töötab alates 1989. aastast. Stuudiosse kuuluvad muusikud, kelle sooviks on varajase muusika interpreteerimine originaalpillide koopiatel, respekteerides ajaloolist esituspraktikat. Stuudio liikmeskond ei ole täpselt fikseeritud – seda võib käsitleda professionaalide sõpruskonnana, kus mängijate arv sõltub muusika nõudmistest.

Kontsertkava tuleb ettekandele ka 26. novembril kell 18.30 Saue Kontserdisaalis ning 8.detsembril kell 16 Kuressaare Raekojas.

Cantores Vagantes kodulehekülg
 

Tagasi