Muusikauudised

Ansambel U: kontsert „Elektroonika“

15. aprillil kell 19 toimub Eesti Raadio 1. stuudios järjekordne kontsert sarjas "URR - U: rahvusringhäälingus". Sarja 6. kontserdil pealkirjaga "Elektroonika“  tuleb ettekandele John Cage', Taavi Kerikmäe, Kaija Saariaho ja Tristan Murail' looming. Kontserdist toimub ülekanne Klassikaraadio otse-eetris.

Erilist tähelepanu väärib ühe mainekama nn. spektraalhelilooja, Tristan Murail' teose "Winter Fragments" ettekanne. Tegemist on erakordselt nõudliku, nii instrumentaalse kõla kui elektroonilise kujunduse poolest detailideni läbi töötatud meistriteosega, mille elusat esitust on Eestis võimalik kuulata üliharva.

Kavas:
John Cage "Radio Music" (1956)
Taavi Kerikmäe "Serge and Leon" (2014)
Kaija Saariaho "Six Japanese Gardens" (1994)
Tristan Murail "Winter Fragments" (2000)Ansambel U: on üks aktiivsemaid nüüdismuusika ansambleid Eestis, kes on tuntust kogunud kõrgekvaliteedilise nüüdismuusika viimistletud esituste, julgete ideede, erilise kõla ja paindliku koosmängu poolest. Kontserdil on kaastegev Tammo Sumera (live-elektroonika).

"URR" on 2013. a alguse saanud ansambel U: ja Klassikaraadio koostöös toimuv kontserdisari, kus käsitletakse erinevaid tahkusid nüüdismuusikast. Lisaks esitatavale muusikale tutvustavad ansambli liikmed Taavi Kerikmäe ja Tarmo Johannes teoste, heliloojate ja valitud teemade tausta.

Tagasi