Muusikauudised

Ansambel U: kontsert „AASIA“

4. märtsil kell 19 toimub Eesti Raadio 1. stuudios Ansambli U: ja Eesti Rahvusringhäälingu kontserdisarja URR viies kontsert alapealkirjaga „AASIA“. Kavas on Toshio Hosokawa, Isang Yuni, Toru Takemitsu ja Dequing Weni teosed. Kontserdist toimub ka ülekanne Klassikaraadio otse-eetris.

Uue muusika ansamblis U: mängivad Tarmo Johannes (flööt), Helena Tuuling (klarnet), Merje Roomere (viiul), Levi-Danel Mägila (tšello), Vambola Krigul (löökpillid) ja Taavi Kerikmäe (klaver). Kollektiiv on üks eesti aktiivsemaid nüüdismuusikaansambleid, eriti hinnatud julgete ideede, ühtse kõla ja paindliku koosmängu poolest.


  Ansambel U:


URR on U: kontserdisari, mis sündis aastal 2013 tähistamaks ansambli 10. tegevusaastat. Sari leidis nii kriitikute kui kuulajate poolt elavat heakskiitu ning jätkub ka aastal 2014. Kontserdid toimuvad koostöös Eesti Rahvusringhäälinguga  ning jõuavad läbi Klassikaraadio vahenduse laiema kuulajaskonnani. Lisaks muusika esitusele tutvustavad ansambli liikmed Taavi Kerikmäe ja Tarmo Johannes kontserdil teoste ja heliloojate tausta ja tähtsamaid ideid.

Kavas:
Toshio Hosokawa "Slow dance" flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole, klaverile ja löökpillidele (1996)
Isang Yun "Piri" sooloklarnetile (1971)
Toru Takemitsu "Voice" sooloflöödile  (1971)
Deqing Wen "Divination" flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole, klaverile löökpillidele ja heliobjektidele (1997)

Ansambel U: koduleht

Tagasi