Muusikauudised

Ansambel U: annab Saksamaal kaks erineva kavaga kontserti

Ansambel U: esineb laupäeval, 19. veebruaril Saksamaal festivalil Provinzlärm kahe erineva kavaga. 
 
Provinzlärm on Saksamaa põhjapoolseim nüüdismuusikafestival, mis leiab aset Läänemereäärses kuurortlinnas Eckernfördes. Kogu festivali fookuses on sel aastal eesti muusika. U: viib kuulajateni oma eesti nüüdismuusikat ja siinset loodust siduva virtuaalreaalsusprojekti “Vaata enda ümber, vaata enda sisse” ning esineb samal õhtul kontserdiga Eckernförde Püha Nikolai kirikus. 
 
U: on 2002 aastal Taavi Kerikmäe ja Tarmo Johannese eestvedamisel loodud nüüdismuusika ansambel, kuhu kuuluvad silmapaistvad muusikud - Helena Tuuling (klarnet), Levi-Danel Mägila (tšello), Merje Roomere (viiul), Taavi Kerikmäe (klaver), Tarmo Johannes (flööt) ja Vambola Krigul (löökpillid).


Ansambel U: VR-kontsert. Foto: Evi Pärn

8. Rahvusvaheline kaasaegse muusika festival ProvinzLärm on oma programmi fookusesse võtnud Eesti heliloojate loomingu. Kontsertidel Püha Nikolai kirikus (St. Nicolaikirche) tulevad Ensemble Reflexion K ja Norddeutsche Sinfonietta esituses ettekandele Arvo Pärdi “Cantus in Memory of Benjamin Britten”, “Festina lente” ja “Summa” ning Liisa Hirschi “Canvas”, organist Katja Kanowski toob ettekandele Erkki-Sven Tüüri “Spectrum I” ja René Eespere “Convectorise”, Ensemble Reflexion K kontserdikavas on Helena Tulve “à travers”, Age Veeroosi “Aither” ja Tatjana Kozlova-Johannese “Doors 2a”.
 
Ansambel U: programmis kõlavad Tatjana Kozlova-Johannese “Nurgad”, Udo Kasemetsa “4’33” (katkendid), Helena Tulve “Rimlands”, Tristan Murail’ “Treize couleurs du soleil couchant” ja Märt-Matis Lille “When the Buffalo Went Away”.
 
Festivali eelkontserdi andis 13. veebruaril Ensemble Auditivvokal Dresden, kelle esituses kuulis teiste seas ka Arvo Pärdi “Magnificati”.
 
U: kontserdid festivalil Provinzlärm:
 
L 19.02, kell 12:30 ja 13:30 
galeriis Künstlerhaus Eckernförde
 
Kavas VR-kontsert “Vaata enda ümber, vaata enda sisse":
Scott L. Miller (1966) "Raba" (2015, VR-versioon 2017)
Tatjana Kozlova-Johannes (1977) "Silent Witness" (2018)
 
L 19.02, kell 20:00
Eckernförde Püha Nikolai kirik
Kavas: 
Tatjana Kozlova-Johannes (1977) "Nurgad" flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole, klaverile, löökpillidele ja elektrikitarridele (2017) 
Helena Tulve (1972) "Rimlands" klarnetile, tšellole ja klaverile  III "Pathless land" (2012)
Märt-Matis Lill (1975) "When the buffalo went away" flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole, klaverile, löökpillidele ja lugejale  (2007)
Udo Kasemets (1919-2014) "4'33" Fragments" mistahes pillidele (2000)
Tristan Murail (1947) "Treize couleurs du soleil couchant"  flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole ja klaverile (1978)
 
Kontserdi toimumist toetab EV Kultuuriministeerium programmist “Eesti kultuur maailmas”. 

Vaata ka: http://www.provinzlaerm-festival.de

Tagasi