Muusikauudised

Ansambel U: alustab hooaega kummardusega Kaija SaariaholeAnsambel U: alustab oma 20. hooaega kontserdiga sarjas „URR“, kus seekord tehakse kummardus sel suvel lahkunud helilooja Kaija Saariahole (1952–2023). Kõlavad „Miranda's Lament“ sopranile, klarnetile, löökpillidele, viiulile ja tšellole, „Cendres“ altflöödile, tšellole ja klaverile ning „Six Japanese Gardens“ I-III löökpillidele ja elektroonikale.

Saariaho kõrval on kavas ka tema muusikaga hästi resoneeruv Helena Tulve looming – Eesti esiettekandele tuleb „Emergence II. Sans fond ni rivage“ (2020/2022) altflöödile, bassklarnetile, viiulile, tšellole, löökpillidele, klaverile ja elektroonikale. Tarmo Johannese esituses kuuleb Saariaho õpetaja Paavo Heinineni teost „Discantus I“ soolo altflöödile. Kontserdil on kaastegev sopran Maria Valdmaa.

Kontsert „URR-39: Kaija Saariaho“ toimub 19. septembril kell 19 ERRi Uudistemaja 1. stuudios, selle otseülekannet saab kuulda Klassikaraadio eetris.

Ansambel U: loodi 2002. aastal Taavi Kerikmäe ja Tarmo Johannese poolt ja sellesse kuuluvad kuus silmapaistvat muusikut: Helena Tuuling (klarnet), Merje Roomere (viiul), Levi-Danel Mägila (tšello), Taavi Kerikmäe (klaver), Tarmo Johannes (flööt) ja Vambola Krigul (löökpillid). U: on hetkel aktiivseim ning tuntuim uue muusika ansambel Eestis, tähistades käesoleva aasta oktoobris on 20. tegevusaastat. Ansamblile on iseloomulik tundlik kõlapilt, avatus julgetele eksperimentaalsetele ideedele ning ka kõige nõudlikumate teoste esitamine ilma dirigendita.

„URR” ehk „Ansambel U: Rahvusringhäälingus“ on ansambel U: 2013. aastal alguse saanud kontserdisari, kus U: tutvustab erinevaid olulisi teemasid nüüdismuusikas. Hooaja neli kontserti toimuvad ERR Uudistemaja 1. stuudios ning neid saab kuulata otseülekandes Klassikaraadios. Heliloojate tausta, teoseid ja teemat tutvustavad U: liikmed Taavi Kerikmäe ja Tarmo Johannes.

Lisainfo: Ansambel U:

Tagasi