Muusikauudised

Ansambel Resonabilise kontsert „ReVerb 2“


 Resonabilis
 Foto: Mait Jüriado
 
29. aprillil kell 19 toimub KUMU auditooriumis ansambel Resonabilise kontsert „ReVerb 2“. Kontsert on jätkuks aasta 2010 kevadel toimunud kavale „ReVerb – Resonabilis plugged“, mil ettekandel olid samuti teosed ansamblile ja elektroonikale.  Seekordne kontsert algab omapärase interaktiivse helimänguga "Resonabilis - play it yourself!", kus publik saab nutitelefonide või sülearvutite abil mängida erinevaid virtuaalse Resonabilise instrumente ja suunata heli saalis valitud punkti. Vaja on vaid minna teatud veebilehele. Tekkivat helivaipa töötleb arvutiprogramm edasi ning häälestab kuulama järgnevat kava, mille varjatud teema on "Vastupeegeldused". Helimängu idee ja teostus: Tarmo Johannes.

Ettekandele tulevad:
Victor Lazzarini „Peeglid“ ansamblile ja arvutile (2014, esiettekanne)
Toivo Tulev „Why“ ansamblile ja live-elektroonikale (2013)
Jüri Reinvere „The Empire of May“ ansamblile ja live-elektroonikale (2010)
Malle Maltis „Kandlekirjad“. Versioon kandlele ja elektroonikale (2014)
Emanuele Casale „Studio 2b“ altflöödile ja fonogrammile (2002)
Jonathan Harvey „Ricercare una melodia“ tšellole ja live-elektroonikale (1984)

Helindus: Tammo Sumera.

Erilist tähelepanu väärib, et kontserdiks on kirjtuanud uue teose rahvusvaheliselt kõrgelt hinnatud elektroonilise muusika spetsialist Victor Lazzarini - helilooja, Iiri Rahvusliku Ülikooli professor ja oodatud esinaja rahvusvahelistel elektroakustilise muusika alastel seminaridel ja konverentsidel. Ta on olulise helisünteesialase raamatu "The Audio Programming Book" üks autoreid ning ilmselt tähtsaima vabavaralise helisünteesi programmi Csound põhiarendajaid. Helilooja on kontserdi ajal Tallinnas, et viia läbi proove ja kureerida teose esitust.

Kõikides ettekandele tulevates teostes on olulisel kohal elektrooniliselt (erinevate arvutiprogrammide abil) kujundatud heli ning kogu kõlapilt on seega küllalt erinev Resonabilise tavapärastest ülesastumistest.

Ansambel Resonabilise koduleht


Tagasi