Muusikauudised

Annaliisa Pillaku ja Jaanika Rand-Sirbi aastalõpukontsert

Eesti Interpreetide Liidu kontserdisarja „Helisev muusika…“ aastalõpukontsert 27. detsembril kell 19 Mustpeade majas toob publiku ette metsosoprani Annaliisa Pillaku ja pianist Jaanika Rand-Sirbi. Duo esituses kõlavad Edvard Griegi, Erich Wolfgang Korngoldi ja Robert Schumanni laulutsüklid.

Kavas:
E. Grieg – Kuus laulu, op. 48
E. Korngold – Neli Shakespeare’i-laulu, op. 31
R. Schumann – Kuus laulu N. Lenau tekstidele ja Reekviem, op. 90

Annaliisa Pillak alustas lauluõpinguid Tallinna G. Otsa nimelises Muusikakoolis Ludmilla Dombrovska-Keisi lauluklassis. 2006. aastal omandas ta magistrikraadi Sibeliuse Akadeemias, kus ta alates 2000. aastast oli olnud Annika Ollinkari õpilane. Ta on täiendanud end Milanos G. Verdi nimelises konservatooriumis Sonja Turchetta ja Stelia Dozi käe all, samuti Renate Behle juures Hamburgis ning võtnud osa arvukatest meistrikursustest.
Eestis debüteeris Annaliisa Pillak W. A. Mozarti ooperis ”La clemenza di Tito” Sesto rollis Rahvusooperi Estonia kontsertetendusel veebruaris 2006. Alates 2004. aastast on ta üles astunud nii kammerlauljana kui ka osalenud vokaalsümfooniliste suurvormide ettekannetel. 2012 laulis Annaliisa Pillak peaosa kontsertetenduses „Diiva“.

Jaanika Rand-Sirp on lõpetanud H. Elleri nimelise Tartu Muusikakooli 1991. aastal klaveri erialal (õp. R. Ernstson) ja Eesti Muusikaakadeemia (prof. Laine Mets) 1996 solisti ja kammeransamblistina. Aastal 2002 kaitses ta magistrikraadi Eesti Muusikaakadeemias saateklassi erialal Vilma Mallene ja Helin Kapteni juhendamisel. Lisaks on ta täiendanud end Arbo Valdma, Klaus Schilde ja Hartmut Hölli meistriklassides.
1994 saavutas ta diplomi rahvusvahelisel pianistide konkursil Kilis. 2003. omistati talle Rahvusvahelise Richard Wagneri Ühingu stipendium. Alates 1996. aastast töötab ta tearis Vanemuine pianist-repetiitorina ning Heino Elleri nim. Tartu Muusikakoolis õppejõu ja kontsertmeistrina.
Jaanika Rand-Sirp on ka aktiivselt tegev kammermuusikuna, ta on olnud ansamblipartner mitmetele lauljatele, sh. Svetlana Trifonova, Oliver Kuusik, Märt Jakobson, Taavi Tampuu jt. Pidev koostöö seob teda instrumentalistide Riivo Kallasmaa ja Rene Sepalaanega ning vokaalsolistide Heli Veskuse, Annaliisa Pillaku ja Karmen Puisiga.

Tagasi