Muusikauudised

Anna-Liisa Bezrodny ja Irina Zahharenkova kontserdid

Eesti Interpreetide Liidu sarja „Helisev muusika…“ järgmistel kontsertidel astuvad üles viiuldaja Anna-Liisa Bezrodny ja pianist Irina Zahharenkova. Kontserdid toimuvad 26. veebruaril kell 17 Narva Muusikakoolis ja 28. veebruaril kell 19 Mustpeade majas.

Kavas:
C. Debussy – Sonaat viiulile ja klaverile
L. Janáček – Sonaat viiulile ja klaverile
C. Franck – Sonaat viiulile ja klaverile

Anna-Liisa Bezrodny on elegantne, tundeküllane ning särava tehnika ja tugeva interpreteeriva jõuga artist.
Ta alustas viiuliõpingutega dots. Ivi Tiviku klassis ja jätkas põhiliselt oma vanemate – prof. Igor Bezrodny ja prof. Mari Tampere õpilasena. Magistrikraadi omandas ta nii Londoni Guildhalli Muusikakoolis (2006) kui ka Sibeliuse Akadeemias (2008). Tänaseks on ta esinenud pea kõigis Euroopa maades, Lõuna-Ameerikas, USA-s, Araabia maades ja Kaug-Idas. Osalenud edukalt paljudel rahvusvahelistel konkurssidel ja pälvinud mitmeid auhindu ning preemiaid. Lisaks on ta üles astunud ka paljudel rahvusvahelistel festivalidel. Aastal 2010 nägi ilmavalgust koostöös pianist Ivari Iljaga valminud Anna-Liisa esimene soolplaat.

Anna-Liisa Bezrodny on esinenud solistina Londoni, Helsingi, Vilniuse, Jena, ERSO ja Turu Filharmoonia orkestrite, Moskva Sümfooniaorkestri TV6 ja paljude muude sümfooniaorkestrite ees, samuti Gewandhausi Bach-orkestri, Gruusia, Keskipohjanmaa (Soome), Zürichi, Madridi, Tallinna jt. kammerorkestritega. Kontserte on olnud sellistes maailmakuulsates saalides nagu Moskva Konservatooriumi Suur Saal, Peterburi Filharmoonia, Finlandia-talo, Royal Festival Hall, Barbican ja Wigmore Hall, Berliini Konzerthaus, Kölni Filharmoonia jt. Koostööd on tehtud paljude dirigentitega (Sir Colin Davis, Leif Segerstam, Sian Edwards, Eri Klas, Nikolai Aleksejev, Arvo Volmer, Juha Kangas, Paul Mägi, Tibor Boganyi, Robin O’Neill, Mihkel Kütson jpt).
Lindistatud on muusikat Klassikaraadiole ja ETV-le, BBC 3-le, YLE-le ja Londoni ”Music Channel-ile”. Esiettekannete hulka kuulub temale kirjutatud Jaan Räätsa „Pealkirjata pala nr. 5“ (Tallinn, 2004) ja Oscar Colomina-Boschi „Cantus“ viiulile ja ansamblile (London, Wigmore Hall, 2005).

Irina Zahharenokva on oma generatsiooni üks väljapaistvamaid ja omanäolisemaid pianiste. Ta on võitnud peapreemiad mitmetelt rahvusvahelistelt konkurssidelt nagu Johann Sebastian Bachi konkurss Leipzigis (2006), Alessandro Casagrande konkurss Itaalias (2006), Georges Enesco konkurss Rumeenias (2005) ja Prémio Jaén konkurss Hispaanias (2004). Eestis äratas ta suurt tähelepanu VI Eesti pianistide konkursil (2002) pälvides diplomi, ERSO preemia ja publiku tulise poolehoiu.
Irina Zahharenkova on õppinud klaverit Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof. Lilian Semperi ning Sibeliuse Akadeemias prof. Hui-Ying Liu-Tawaststjerna juures. Lisaks annab ta sageli kontserte ka ajaloolistel klahvpillidel – klavessiinil ja haamerklaveril.

Irina Zaharenkova on esinenud festivalidel Itaalias, Saksamaal, Soomes, Norras ja Eestis ning olnud solist ERSO, Tallinna Kammerorkestri, Helsingi Linnaorkestri, Iisraeli Filharmoonikute, Orchestre de la Suisse Romande’i, Orchestre National de Lorraine’i ja mitmete teiste orkestrite ees. Tähelepanu on äratanud ka tema plaadistused. Eriti positiivseid hinnanguid on saanud Scarlatti sonaatide CD, mis ilmus 2012. aastal Moskva plaadifirmalt Classical Records.

Tagasi