Muusikauudised

Andrus Kallastu elektroonilise heliinstallatsiooni „Ja taevad laulsid“ esiettekanne

Laupäeval, 13. septembril kell 16 toimub Pärnu Eliisabeti kirikus Andrus Kallastu elektroonilise heliinstallatsiooni „Ja taevad laulsid“ esiettekanne. Heliinstallatsiooni „Ja taevad laulsid“ sisuline tõuge pärineb Uku Masingu lavalise kompositsiooni Palimplastid epiloogist, mis kujutab enesest Hääle ülalt ja Kosmose dialoogi ning Ilmutusraamatus olevast Taevase Jeruusalemma kirjeldusest (Johannese ilmutus 21:10-21). Kosmoloogilise hüpoteesi kohaselt arvatakse teadvat, millal universum, mida me asustame, lakkab olemast. Samas keegi ei tea, kas inimteadvusel õnnestub ületada ruumi ja aja piir ning milline teadmine või kogemus on võimalik sellest piirist üle minnes meie praegusest maailmast kaasa võtta. Teose sündumused põhinevad universumi arengu neljal baasstsenaariumil: suur külm, suur lõhkirebimine, suur kokkusurumine või kõrgema dimensiooni avaldumine.

Andrus Kallastu on õppinud Tallinna Konservatooriumis ja Sibeliuse Akadeemias ning tegutseb vabakutselise helilooja ja dirigendina. Kallastu loomingu võib jagada kahte perioodi, enne ja pärast aastat 1991. Esimese perioodi loomingut iseloomustab vaba atonaalne helikeel, motoorne, tihti ostinaatne rütmika, neoklassitsistlik kõlakäsitlus, teise perioodi teoseid seriaalne tekstuur, väljatehnika, mittepulseeriv rütmika, muusikalise heli ning müra piire kompav kõla. Praegu õpib ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia doktorantuuris heliloomingut.

Üksikpääse 7 eurot ja perepääse 10 eurot (üks täiskasvanu ja kuni kolm alla 18-aastast last).
Abonementpääse 25 eurot annab õiguse külastada sarja „Musica Sacra“ kõiki sügishooaja kontserte.
Pääsmed müügil Piletilevis ja pool tundi enne kontserdi algust kohapeal.

„Musica Sacra“ on pärnu professionaalsete muusikute kontserdisari. Kontserdid toimuvad laupäeviti kell 16 Pärnu Eliisabeti kirikus. Pärast iga kontserti toimub esinejate ja publiku vestlusring. Kontserdisarja korraldab Pärnu Ooper. Kunstiline juht Andrus Kallastu.

Vaata ka: Pärnu Ooper

Tagasi