Muusikauudised

Algas Pärnu muusikafestivali piletimüük

Paavo Järvi. Foto: Kaupo Kikkas

XIII Pärnu muusikafestival avalikustas kontserdiprogrammi ja nimekad solistid, kes 12.–21. juulil astuvad Pärnus lavale Paavo Järvi ja Eesti Festivaliorkestri ees ning Järvi Akadeemia kontsertidel.

Viiuldaja ja vioolamängija Pinchas Zuckerman, Fazıl Say klaveril, François Leleux oboel, Amanda Forsyth tšellol ning Eesti sopran Mirjam Mesak annavad festivaliõhtutel kontserte koos Paavo Järvi ja Eesti Festivaliorkestriga. Öökontserdi solist EFO ees on 2016. aastal Pärnu publikut võlunud pianist Zee Zee.

Theodor Sinki tšellol ja Matthew Hunti klarnetil näeb solistidena Järvi Akadeemia kontsertidel. Dirigentideks on Järvide dirigeerimiskursuse noored tulevikutähed nii kodu- kui ka välismaalt.

Festival jätkab ka Pillifondi kontsertide traditsiooni, tuues rambivalgusesse Eesti suurepärased keelpillimängijad ja nende kasutuses olevad Pillifondi pillid. Kontserdi eestvedajaks on taas EFO kontsertmeister Florian Donderer.

„Hea meel on näha, et maailm tõepoolest kohtub Pärnus ning kümneks päevaks naaseb linna arvukas muusikute ja muusikasõprade kogukond. Rohkem kui 200 orkestrimuusikule ja Järvi Akadeemia osalejale lisaks on meil suur rõõm võõrustada maailmanimega muusikuid ja ühendada nad festivali traditsioonidega,“ ütles Pärnu muusikafestivali tegevjuht Kristjan Hallik.

„Pärnu muusikafestival algab 12. juulil Pärnu kontserdimajas avakontserdiga Neeme Järvi ja Sinfonietta Rīga esituses. Üks festivali suurhetki on Jüri Reinvere uudisteose maailmaesiettekanne. Kristjan Järvi koos Baltic Sea Filharmonicsiga valmistub kontserdiks „Babylon Pärnu" seriaali Babylon Berlin muusikaga. Aktiivse kontserttegevusega paralleelselt on Eesti Festivaliorkester ja Paavo Järvi sel suvel Pärnus valmistumas ka augustis algavaks Euroopa kontserttuurneeks, samuti salvestavad nad uut plaadimaterjali,“ märkis Kristjan Hallik.

Pärnu muusikafestival avalikustas programmi ja pani festivali üksikpiletid müügile, lähem info on leitav festivali kodulehelt www.parnumusicfestival.ee.

Pärnu muusikafestival on üks tuntumaid rahvusvahelisi klassikalise muusika festivale Eestis, mis ühendab Järvi Akadeemia ehk õpitoad noortele muusikutele, kõrgetasemelise kontsertprogrammi ja Paavo Järvi juhtimisel ja juhatamisel tegutseva Eesti Festivaliorkestri, mis on tuuritanud kontsertmajades üle Euroopa, samuti esinenud BBC Promsil Albert Hall’is. Orkester esineb alati kord aastas kodupubliku ees Pärnus, Pärnu muusikafestivalil.

Tagasi