Muusikauudised

Algab uus muusikalis-kirjanduslik kontserdisari „Heli ja keel“

MTÜ Muusikasõprade Selts alustab uue muusikalis-kirjandusliku sarjaga „HELIjaKEEL“. Sarja läbivaks teemaks on Eesti perekonnad, kus isad ja lapsed on tuntud kirjanikud ning heliloojad.

Sari algab novembris Doris ja Hillar Kareva loominguga, teisel kontserdil jaanuaris tulevad esitusele Maarja Kangro luule ja Raimo Kangro muusika, kolmandal kontserdil märtsis kõlab Peeter Volkonski ja Andrei Volkonski looming ning sari lõpeb maikuus Märt-Matis Lille ja Jaan Kaplinski teostega. Muusikat esitavad silmapaistvad eesti interpreedid ja tekste loevad autorid ise. Sari toimub koostöös Tartu kirjandusfestivaliga „Prima Vista“. Sarja eesmärk on arendada erinevate kultuurivaldkondade vahelist koostööd ja sünergiat, hõlmata laiemat publikut ning pakkuda erilisi kultuurielamusi.

Sarja avakontserdid toimuvad pühapäeval, 18. novembril kell 18 Tartu Ülikooli aulas ja esmaspäeval, 19. novembril kell 19 Tallinnas Hopneri majas. Esinevad Kristina Kriit (viiul), Toomas Vavilov (klarnet), Ivar Tillemann (trompet), Madis Metsamart (vibrafon, ksülofon), Diana Liiv (klaver), Doris Kareva (sõna). Kavas on Doris Kareva "Harmoonia tund" ja valik luulet ning Hillar Kareva Kontsertpala trompetile ja klaverile, "Lamento" trompetile, "Neli tuult" viiulile ja klaverile; sonaat klarnetile ja klaverile ning "Neli Gemmi" ksülofonile, vibrafonile ja klaverile. Sarja toetab Kultuurkapital.

Täpsem info kontserdisarja kohta: www.kammermuusika.ee
Piletid on müügil Piletilevis ja tund enne algust kohapeal.

Tagasi