Uudised

Pärnu Nüüdismuusika Päevadel 2021 tegeldakse mikrotonaalsusega

Mikrotonaalsus on helisüsteemi omadus sisaldada mikrointervalle. Mikrotonaalsuse mõistet kasutatakse ka üldmõistena helisüsteemide kohta, mis sisaldavad võrdtempereeritud häälestuses pooltoonile taandumatuid intervalle. Pärnu Nüüdismuusika Päevade kavas on sümpoosion, kontsert ja töötuba. PNP toimub 23.–31. jaanuarini veebiaadressil https://meet.jit.si/PNP2021.

ERSO kammerkoosseisude ja Eesti Rahvusmeeskoori esituses kõlab Ester Mägi looming

8. jaanuaril kell 19 toimub Ester Mägi loomingule pühendatud kontsert, millega tervitatakse armastatud heliloojat tema 99. sünnipäeval. Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ja Eesti Rahvusmeeskoori muusikute esituses kõlab Ester Mägi kammer- ja koorimuusika. Kontserdist saab osa ERSO.TV ja Klassikaraadio vahendusel.

EMIK andis välja Lemba Esimese klaverikontserdi ja Mägi Sümfoonia toimetatud partituurid ja orkestripartiid

Eesti Muusika Infokeskus on välja andnud põhjalikult toimetatud ja uues noodigraafikas partituurid ja orkestrihääled Artur Lemba Esimesest klaverikontserdist (toimetaja: Hans-Gunter Lock) ja Ester Mägi Sümfooniast (toimetaja: Evi Arujärv).

In memoriam helilooja Jaan Rääts (15.10.1932–25.12.2020)

25. detsembril lahkus 88-aastasena helilooja Jaan Rääts.

Veebikontsert “HELIjaKEEL. La fabbrica illuminata”

Sarja HELIjaKEEL kontsert “La fabbrica illuminata” 28. detsembril kell 17 Niguliste kirikus toimub koroonapiirangute tõttu ainult virtuaalselt. Kõlab Andrus Kallastu, Luigi Nono, Malera Kasuku ja Erkki-Sven Tüüri muusika ning Maarja Kangro ja Kalju Kruusa sõnakunst.

Ajakiri Diapason tunnustas Imbi Tarumi osalusega plaati

Detsembris pälvis album Luigi Madonise viiulisonaatidega ajakirjalt Diapason kiitva hinnangu. Plaadil astuvad üles Maria Krestinskaya (barokkviiul), Pavel Serbin (barokktšello) ja Imbi Tarum (klavessiin).

Muusikaõpetajate liidul valmis video Veljo Tormise elust ja loomingust

Eesti Muusikaõpetajate Liidul valmis õppematerjal „Veljo Tormis 90“, mis tutvustab ühe hinnatuma eesti helilooja elu ja loomingut. Videos tutvustab eesti muusikalugu põhjalikult uurinud ning seda pikka aega muusikaakadeemias õpetanud muusikateadlane Tiia Järg Tormise elukäiku ning segakoor Vox Populi koos Tallinna Muusikakeskkooli laulu- ja koorijuhtimise eriala õpilastega esitab dirigent Janne Fridolini juhatusel valiku tema loomingust.

Noppeid EMIKi muusikakalendrist alanud nädalaks (21.–27. detsember)

Eesti Rahvusmeeskoori jõulukontsert, Annely Peebo pühadeturnee ning „Aastaajad“ Eesti Sinfonietta aastalõpukontserdil ja Jaan Otsa sooloõhtul. Need ja teised sündmused alanud nädalaks EMIKi muusikasündmuste kalendrist.

Hiiumaa kammerorkestri jõulukontserdil kõlavad Erkki-Sven Tüüri jõululaulud

Laupäeval, 26. detsembril kell 17 toimub Hiiumaal, Kärdla kirikus Hiiumaa kammerorkestri jõulukontsert, kus tuleb ettekandele erinevat jõuluaega sobivat muusikat. Üllatusena kõlavad kontserdil ka helilooja Erkki-Sven Tüüri sulest valminud jõululaulud. Dirigent on Endrik Üksvärav.

Ilmus Duo Telluuri debüütalbum

Ansambel Duo Telluur, kuhu kuuluvad Kirill Ogorodnikov (klassikaline kitarr) ja Heli Ernits (inglissarv), andis detsembri keskel välja ome esimese plaadi, kuhu on koondatud valik ansambli viie senise tegutsemisaasta jooksul enim mängitud ja imetletud teostest.