Muusikauudised

Aasta Muusiku tiitli pälvinud Jüri Reinvere looming kõlab pidulikul stuudiokontserdil

Eesti Rahvusringhäälingu Aasta Muusik 2021 on helilooja Jüri Reinvere. Pidulikul kontserdil 29. jaanuaril kell 16 Eesti Raadio 1. stuudios kõlab Reinvere looming ja antakse üle väärikas tiitel.

Aasta Muusiku tiitli pälvib muusik, kelle loomingulised saavutused on edendanud Eesti muusikakultuuri ja kes on teinud sealjuures tihedat koostööd Eesti Rahvusringhäälinguga. Saksamaal elaval Jüri Reinverel oli 2021. aasta erakordselt viljakas.

Reinvere teostel on sel aastal olnud tähelepanuväärsed ettekanded Saksamaal, tema muusikat esitasid Berliini Filharmoonikud, Gewandhausorchester, Baieri Raadio Sümfooniaorkester, Saksa Raadio Filharmooniaorkester ja Bambergi Sümfoonikud.

10. novembril tuli stuudiokontserdil „Klassikaraadio – 25“ maailmaesiettekandele „Kaks Klara käevõru“ Tallinna Kammerorkestri esituses ja Tõnu Kaljuste dirigeerimisel. Teos on pühendatud Klassikaraadiole pika ja sisuka koostöö tähistamiseks.

Stuudiokontserdil esinevad Maria Luisk (flööt), Marcel Johannes Kits (tšello), Rasmus Andreas Raide (klaver), Robert Traksmann (viiul) ja Mart Kuusma (vioola). Kavas on Jüri Reinvere Klaverikvartett ja  „A.E.G“ flöödile ja elektroonikale ning heliloojat mitme teose loomisel inspireerinud Robert Schumanni „Fantaasiapalad“ op. 73.

Kontserdi otseülekannet saab kuulata Klassikaraadiost, videoülekannet jälgida ERR kultuuriportaalist.

  Jüri Reinvere. Foto: Kaupo Kikkas 

 

Tagasi