Muusikauudised

Aare-Paul Lattiku kontsert Narva linnuses

28. detsembril kell 17.00 toimub Narva linnuses kontsertõhtu, kus astub üles Eesti meisterlik organist Aare-Paul Lattik. Esitusele tuleb virtuoosne kava Alexandre Guilmanti, Johann Sebastian Bachi, Maurice Duruflé oreliteostest. Kontserdikava saab kuulata festivali "Klassikalised hetked" raames ka 30. detsembril kell 19 Tallinna Niguliste kirikus.

Kava:
Alexandre Guilmant – 3 osa Orelisonaadist Op. 5 c-moll
Johann Sebastian Bach – Prelüüd ja fuuga Es-duur, BWV 552
Maurice Duruflé – Süit Op. 5, Sitsiliaana, Tokaata
 

Aare-Paul Lattik on Eesti üks väljapaistvamaid organiste, kes oma mitmekesises repertuaaris on pühendunud eriti prantsuse orelimuusika interpretatsioonile. Ta on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri prof. Hugo Lepnurme ja Andres Uibo juhendamisel ning täiendanud end Prantsusmaal Lille’i konservatooriumis Notre-Dame’i katedraali titulaarorganisti prof. Philippe Lefebvre’i juures, Lyoni konservatooriumis prof. Louis Robilliard’i juures ja Saint-Gervais’ kiriku organisti prof. Aude Heurtematte’i juhendamisel. Lisaks on ta osalenud Jean Boyer’, Olivier Latry, Francis Chapelet’, Bernhard Haasi ja teiste nimekate organistide meistrikursustel.
Aare-Paul Lattik on pälvinud III koha rahvusvahelisel Mikael Tariverdievi nimelisel organistide konkursil (2005) ning on Eesti noorte interpreetide konkursi Con Brio laureaat (2000) ja Eesti Kultuurkapitali interpreedi stipendiumi laureaat (2006).

Aare-Paul Lattik on esinenud Eestimaa kõikides tähtsamates kontserdipaikades, osalenud paljudel festivalidel Eestis ja välismaal sh Portugalis, Prantsusmaal, Saksamaal, Hispaanias (El Órgano en el Camino, El Sonido vivo), Poolas (Poznáni, Wolsztyni ja Lublini orelifestival), Itaalias (Lecce orelifestival), Lätis (Ars Baltica). Ta on andnud kontserte Skandinaavia maades ja Venemaal nii solistina kui ka erinevate ansamblite ja solistidega (Vox Clamantis, Eesti Barokksolistid, Villu Veski, Pirjo Levandi, Margarita Voites jt.).

Interpreetide Liidu kodulehekülg
 

Tagasi