Uudised

Täna algab MustonenFest

Eesti üks vanemaid muusikafestivale MustonenFest teeb tänavu maailmale tiiru peale: publiku ette astuvad võrratu vene viiulivirtuoos Vadim Repin, ukraina tipp-pianist Aleksei Botvinov, itaalia mainekas barokkorkester I Virtuosi Italiani ja Läti õigeusu kiriku meeskoor Logos. Programmi mitmekesistavad meie oma anded – Eesti Rahvusmeeskoor, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Ellerhein ja Voces Tallinn.

Aasta Muusiku tiitli pälvinud Jüri Reinvere looming kõlab pidulikul stuudiokontserdil

Eesti Rahvusringhäälingu Aasta Muusik 2021 on helilooja Jüri Reinvere. Pidulikul kontserdil 29. jaanuaril kell 16 Eesti Raadio 1. stuudios kõlab Reinvere looming ja antakse üle väärikas tiitel.

Eesti muusikaauhinnad 2022: Aasta klassikaalbum on "Strings Attached. The Voice of Kannel"

Eesti Muusikanõukogu ja Eesti Fonogrammitootjate Ühingu koostöös on selgunud Aasta Klassikaalbum 2022 ja selleks on kõrgetasemelise kandlemängija Anna-Liisa Elleri sooloalbum "Strings Attached. The Voice of Kannel".

Ansambel U: õpitubade sarja "Residentuu:r" fookuses on muusikasalvestised

Ansambel U: avalike õpitubade sari "Residentuu:r" on 2022. aastal fookusesse võtnud teema muusikasalvestised. Esimene kohtumine toimub tuleval kolmapäeval, 26. jaanuaril kell 18 Vabamu arutelutoas.

Algavad Pärnu Nüüdismuusika Päevad

Festivalil on kavas heliloojate ja interpreetide koostöös jätkata Eestis vähetuntud mikrotonaalsuse uurimist. Kuigi eesti vanem rahvalaul on tihti mikrotonaalne, eesti kunstmuusika esimesed kokkupuuted mikrotonaalsusega toimusid juba 1930ndatel ning mikrotonaalsust kasutavad oma loomingus mitmedki eesti heliloojad, ei ole selle teoreetilisi aspekte eesti keeles süstemaatiliselt ja katvalt käsitletud.

Villu Veski 60

26.–28. jaanuaril tähistab suurejooneliste galakontsertidega oma 60 aasta juubelit saksofonist ja helilooja Villu Veski. Laval on juubilari sõbrad ja koostööpartnerid, sh Briti jazz ja soulilaulja Ola Onabule. Kontserdid leiavad aset Tartus Tubina saalis, EMTA Suures saalis ja Telliskivi Loomelinnakus.

„i nagu interpreet“ pakub publikule kõrgetasemelisi kontserdielamusi

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning SA Eesti Interpreetide Kontserdid koostöös toimuv sari ootab alates jaanuarist kuulajaid EMTA kontserdi- ja teatrimaja suurde saali (Tatari 13), et pakkuda parimas võimalikus keskkonnas suurepärast muusikat tipptasemel interpreetide esituses. Sarja selle aasta esimesel kontserdil, 26. jaanuaril astuvad üles Marcel Johannes Kitse ja Sten Heinoja.

Kuidas kõlab (eesti) nüüdismuusika eesti rahvapillidel?

Ansambel U: seadis endale järjekordse väljakutse ja küsis: “Kuidas kõlaks (eesti) nüüdismuusika eesti rahvapillidel?”. Tulemust saab kuulata ja vaadata teisipäeval, 18. jaanuaril toimuval kontserdil “URR-32: Eesti asi”, kui eesti rahvapillidel tulevad ettekandele teosed eri aastakümnetest (Udo Kasemets ja Jaan Koha 1960. aastate teosed, Lepo Sumera 1990-ndatest ning Märt-Matis Lille, Andres Lõo ja Liis Jürgensi teosed 2000. aastatest).

Kromaatiline kannel 70

Laupäeva, 15. jaanuari õhtul kell 17 algab Teatri- ja Muusikamuuseumis kromaatilise kandle 70 aasta juubeli kontsert-kohtumisõhtute sari.

Tõnu Kõrvitsa teose “St Michael Songs” esiettekanne USA-s

16. jaanuaril toob Lõuna-Mississippi Ülikooli koor The Southern Chorale esiettekandele Tõnu Kõrvitsa uue kooritsükli „St Michael Songs“ Emily Dickinsoni sõnadele. Koori juhatab Gregory Fuller.