Uudised

Arvo Pärt pälvis Rootsi mainekaima muusikaauhinna Polar Music Prize

Rootsi tähtsaima muusikaauhinna Polar Music Prize pälvisid tänavu Benini päritolu laulja ja laulukirjutaja Angélique Kidjo, plaadifirma Island Records asutaja ja muusikaprodutsent Chris Blackwell ning helilooja Arvo Pärt.

Ainukordne kontsert PÄRNU PÄEVAL!

Pärnakad tähistavad sel aastal Pärnu Päeva erilise levimuusika paraadiga. Ainukordsel muusikaõhtul astuvad 1. aprillil koos Pärnu Linnaorkestriga Pärnu Kontserdimajas lavale pea 70 muusikut, sealhulgas Erki Pärnoja, Sibyl Vane, Liisi Koikson, Bedwetters, Marko Matvere, The Boondocks, The Belka solist Ivo Orav ja The Tuberkuloited. Solist Villem Sarapuu esitusel kõlab ansambli Keeris looming ning esimest korda mängitakse orkestriseades Madison Marsi ning Syn Cole’i teosed. Kõikidele kontserdil ettekantavatele lugudele on Pärnu Linnaorkester tellinud spetsiaalselt seaded erinevatelt eesti arranžeerijatelt.

Selgusid „LHV uue heliloomingu Au-tasu 2023“ nominendid

Muusikakollektiivid, -organisatsioonid ja eraisikud esitasid tänavu nüüdismuusika preemiale 54 helitööd 38-lt heliloojalt. Konkursi žürii valis välja nominendid: Alisson Kruusmaa, Andrus Kallastu, Arash Yazdani, Elis Hallik, Elo Masing, Krõõt-Kärt Kaev, Liisa Hõbepappel, Madli Marje Gildemann, Maria Kõrvits, Riho Esko Maimets, Tatjana Kozlova-Johannes, Tõnu Kõrvits ja Ülo Krigul.

1. aprilli kontsert Tallinna Barokkorkestrilt

Tallinna Barokkorkester ja tema kapellmeister Andrew Lawrence-King kutsuvad koos Tallinna Filharmooniaga lahkesti 1. aprillil kell 19 Mustpeade majja kuulama 16.–18. sajandi humoorikat muusikat Itaaliast, Hispaaniast, Prantsusmaalt ja Portugalist.

Tallinna Kammerorkester tähistas lähenevat sünnipäeva

Nädalavahetusel andsid EMTA suures saalis kontserdi Tallinna Kammerorkester ja Saksa tippviiuldaja Florian Donderer. Tähistati orkestri 1. aprillil saabuvat 30. sünnipäeva ning Eesti heliloojatest kõlas kontserdil Tõnu Kõrvits ja Veljo Tormis.

EMTAs algas VIII vanamuusikafestival Ceciliana

Neljapäeval, 23. märtsil sai alguse nädala lõpuni kestev Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia VIII vanamuusikafestival Ceciliana, mis toob kuulajateni oma ala professionaalid ja muusikaüliõpilased nii Eestist kui ka välisriikidest. Sel aastal astuvad üles külalisesinejad Hispaaniast, Saksamaalt, Poolast ja Soomest.

Märtsiküüditamise mälestuskontserdil kõlab Robert Jürjendali „Seitse valgusluike“

Laupäeval, 25. märtsil möödub 74 aastat päevast, mil Eestist küüditati Siberisse üle 22 000 inimese, küüditatute seas oli palju lapsi ja vanureid. Selle mälestuseks kõlab kell 19 Tallinna Jaani kirikus kammerkoori Collegium Musicale esituses Robert Jürjedali teos „Seitse valgusluike“. Kontsert on tasuta.

Pianist Kalle Randalu pühendub oma soolokontsertidel Beethovenile

Oma kevadistel soolokontsertidel Tartus, Pärnus ja Tallinnas kannab pianist Kalle Randalu ette Beethoveni kolm suursugust klaverisonaati. Kontserdil kõlab ka võimas „Hammerklavier“, mida peetakse helilooja klaveriloomingu kõrgpunktiks.

Organist Aare-Paul Lattik annab Niguliste kirikus soolokontserdi

Hinnatud organist Aare-Paul Lattik annab neljapäeval 23. märtsil soolokontserdi Niguliste muuseumis. Taasavatud Niguliste kiriku orelil kõlab läbilõige prantsuse heliloojate orelimuusikast.

Algas Pärnu muusikafestivali piletimüük

XIII Pärnu muusikafestival avalikustas kontserdiprogrammi ja nimekad solistid, kes 12.–21. juulil astuvad Pärnus lavale Paavo Järvi ja Eesti Festivaliorkestri ees ning Järvi Akadeemia kontsertidel.

Corelli Musicu ülestõusmispühade kontserdid „Jubilate Domino” sarjast „Kirikupühad Maarjamaal”

Corelli Music tähistab ülestõusmispühi 9. aprillil kell 19 Tallinna Rootsi-Mihkli kirikus ja 11. aprillil kell 20 Tartu Jaani kirikus. Esinevad kontratenor Martin Karu ja Corelli Barokkorkester ajastu pillidel Martin Sildose juhatamisel.

Tallinna Kammerorkester jätkab 30. sünnipäeva tähistamist

Reede õhtul tõid Tõnu Kaljuste ja Tallinna Kammerorkester Eesti esiettekandele Erkki-Sven Tüüri teose „Deep Dark Shine“. Samuti oli kavas Vivieri üks väljapaistvamaid ja tuntumaid teoseid „Lonely Child" (solist Yena Choi) ning Tüüri üheksakümnendate aastate loomingu üks väljendusjõulisemaid töid „Action.Passion.Illusion“. Õhtut raamisid Haydni ja Mozarti sümfooniad, mis sünnipäevakontserdile kohaselt kandsid numbrit 30.

Lätis algasid laupäeval Balti Muusika Päevad

Balti nüüdismuusikale keskenduv festival toimub igal aastal erinevas Balti riigis ning korraldusjärg on jõudnud Lätini. Cēsises ja Riias on kavas on üheksa kontserti, kus kantakse ette 11 esiettekannet Läti heliloojatelt. Eesti heliloomingut esindavad Erkki-Sven Tüüri, Helena Tulve, Tatjana Kozlova-Johannese, Tõnu Kõrvitsa, Madli Marje Gildemanni, Mirjam Tally ja Märt-Matis Lille teosed. Festival kestab 18.–31. märtsini.

Eesti Muusika Päevad avalikustas programmi

Eesti suurim esiettekannete festival Eesti Muusika Päevad (EMP) avalikustas programmi ja piletid 26. aprillist 7. maini toimuvatele nüüdismuusika kontsertidele on saadaval. Festivali kaks keskset teemat „Hing ja Vaim“ paigutavad Tallinna ja Tartu kontserdiprogrammidesse erinevad rõhuasetused, mis samas teineteist täiendavad ja ühist tervikut loovad. Kunstilise visiooni kujundavad heliloojad Helena Tulve ja Timo Steiner. Tartu programmi kureerib Eesti Heliloojate Liidu esimees, helilooja Märt-Matis Lill.

Eestis jõuab esmakordselt lavale Monteverdi taastatud ooper „Ariadnet otsides“

Claudio Monteverdi sajandeid varjusurmas olnud ooper „Ariadne“ jõuab briti vanamuusikakorüfee Andrew Lawrence-Kingi rekonstruktsioonina Eestis lavale esmakordselt. Teos pealkirjaga „Ariadnet otsides“ etendub 16. märtsil Pärnu kontserdimajas ja 18. märtsil Estonia kontserdisaalis, esitavad Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Floridante barokkorkester Lawrence-Kingi juhatusel.

Tõnu Kaljuste nimeline stipendium helilooja Alisson Kruusmaale

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Fondi Tõnu Kaljuste nimelise allfondi komisjon valis 2023. aasta stipendiumi laureaadiks helilooja Alisson Kruusmaa.

Eesti esiettekandele jõuab Tüüri „Deep Dark Shine“ ja „Action.Passion.Illusion“ saab 30

17. märtsil toovad Tõnu Kaljuste ja Tallinna Kammerorkester Eesti esiettekandele Erkki-Sven Tüüri teose „Deep Dark Shine“. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdisaalis kõlab ka Tüüri üks enimmängitava teoseid „Action.Passion.Illusion“, mille viimane osa valmis 30 aastat tagasi Tallinna Kammerorkestri esimeseks kevadkontserdiks.

Algas piletimüük XVII rahvusvahelisele koorifestivalile „Tallinn 2023“

13.-15 aprillil leiab aset XVII rahvusvaheline koorifestival „Tallinn 2023“, mille raames toimub Tallinnas 8 kontserti, kohtumised Tallinna koolikooridega, meistriklass koostöös MUBAga ning publikule avatud konkurss kõigile kooriliikidele, kus saab kuulata erinevate stiilide ja -ajastute muusikat.

Keelpillikvartett FourEst pühendab kontserdid Baltimaade heliloojate loomingule

Eeloleval nädalalõpul annab keelpillikvartett FourEst kaks kontserti Tallinnas ja Viljandis. 11. märtsil Eesti Teaduste Akadeemia saalis ja 12. märtsil Viljandi Pärimusmuusika aidas toimuvate kontsertide kavas kõlavad Erkki-Sven Tüüri, Anatolijus Šenderovase ning Pēteris Vasksi teosed keelpillikavrtetile.

Pianist Kadri-Ann Sumera andis välja albumi Mart Saare klaveriprelüüdidega

Tunnustatud pianist Kadri-Ann Sumera andis välja virtuaalse albumi eesti rahvusklassiku Mart Saare (1882–1963) klaveriprelüüdidega. Eesti klaverimuusika vaieldamatud pärlid on nüüd kuulatavad ka rahvusvahelise levikuga platvormidel.

Valter Ojakäär 100

10. märtsil möödub 100 aastat helilooja, saksofonisti ja muusikapublitsisti Valter Ojakääru sünnist. Tema sünniaastapäevale on pühendatud mitmeid sündmusi: bibliograafia esitlus Rahvusraamatukogus, kontsert ERRi Uudistemaja raadio 1. stuudios, tele- ja raadioprogrammid.

MUBA neidudekoor Iisraelis MustonenFestil

1.–6. märtsini viibis Tallinna Muusika- ja Balletikooli neidudekoor Iisraelis, kus festivali MustonenFest Tallinn–Tel Aviv raames anti kolm kontserti. Kontserdid oli publikurohked ning menukad, eriti sooja vastuvõtu pälvis kõikjal Arvo Pärdi teos “Peace upon You Jerusalem”.

Tallinna Barokkorkester annab naistepäevakontserdi 17. sajandi naisheliloojate muusikaga

8. märtsil kell 19 esinevad naistepäeva puhul Mustpeade maja Valges saalis Tallinna Barokkorkester, kapellmeister Andrew Lawrence-King. Solistina astub ülesse sopran Anna Mazurtšak. Kontserdi „La Musica“ kavas on 17. sajandi Itaalia naisheliloojad, muusika naistele ja naistest.

Heino Elleri 136. sünniaastapäevale pühendatud kontserdil esitatakse esmakordselt ajaloos kogu Elleri tšellolooming

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi Peeter Süda saalis toimub 7. märtsil Heino Elleri 136. sünniaastapäevale pühendatud kontsert. Esmakordselt ajaloos esitavad Valle-Rasmus Roots (tšello) ning Sten Lassmann (klaver) tervikuna kogu Heino Elleri tšelloloomingu.

Esmakordselt koos Pärnu publiku ees – Henri Christofer Aavik ja Hans Christian Aavik

Täna, 3. märtsil on Pärnu publikul võimalus oma silmaga näha virtuoosseid vendi, dirigent Henri Christofer Aavikut ja 2023. aasta vabariigi aastapäeva kontsertetenduselgi säranud viiuldajat Hans Christian Aavikut.

Kristjan Kannukese soolokontsert „Kõla ja kõlar“

4. märtsil kell 19 annab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaalis soolokontserdi vioolamängija Kristjan Kannukene. Kavas on Kaija Saariaho ja Anna Thorvaldsdottiri teosed vioolale ja elektroonikale. Maailmaesiettekandele tulevad Liis Jürgensi, Paul Beaudoini ja Kristjan Kannukese uued helitööd.

Tallinna Kammerorkestri 30. sünnipäeva sari algab koos Eesti Filharmoonia Kammerkoori naislauljatega ja Valter Soosaluga külalissolistina

Reedel, 3. märtsil kell 19 toimub Viimsi Artiumis Tallinna Kammerorkestri sünnipäevasarja „Kolm kontserti kolmekümnendaks“ esimene kontsert. Laval on Eesti Filharmoonia Kammerkoori naislauljad ja külalisena on kontserdil kaastegev Valter Soosalu (laul, harpejji). 30. sünnipäeva tähistavat Tallinna Kammerorkestrit juhatab dirigent Tõnu Kaljuste.

Eesti Filharmoonia Kammerkoori meeslauljad osalevad Luxembourgi Grand Théâtre’i ooperilavastuses

Eesti Filharmoonia Kammerkoori meeskoor laulab Luxembourgi Grand Théâtre’is Richard Wagneri ooperis „Tristan ja Isolde“, mis esietendus eile, 27. veebruaril.

Eesti 105. sünnipäevaks ilmus Erkki-Sven Tüüri koorimuusika album

24. veebruaril, Eesti Vabariigi 105. sünnipäeval, andis plaadifirma Alpha Classics (Prantsusmaa) välja helilooja Erkki-Sven Tüüri koorimuusika albumi „Canticum Canticorum Caritatis“. Albumi salvestasid dirigent Endrik Üksvärav ja kammerkoor Collegium Musicale. Albumi tutvustus toimub kolmapäeval, 1. märtsil kell 18.30 Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia black box’is.

Kontserdil „Eestimaa värvid“ tuleb esiettekandele Tõnis Kaumanni uudisteos

Kontserdil „Eestimaa värvid“ Viimsi Püha Jaakobi kirikus tuleb esiettekandele Tõnis Kaumanni teos „Olen ise üürike” orelile ja klavessiinile.

Ingrid Roose juhatusel tuleb Pariisis ettekandele Veljo Tormise “Unustatud rahvad”

14. märtsil tuleb Pariisi Filharmoonia kontserdimajas Ingrid Roose juhatusel ettekandele kolm osa Veljo Tormise tsüklist “Unustatud rahvad”: “Isuri eepos”, “Vadja pulmalaulud” ja “Ingerimaa õhtud”. Kontsert-lavastusel laulavad 80 prantsuse akadeemia- ja kammerkoori lauljat vadja, isuri ja soome-ugri keeles. 

Inglismaa kammerkoor The Carice Singers annab Londonis kontserdi eesti muusikast

23. veebruaril annab The Carice Singers kontserdi „An Estonian Vespers by Candlelight“, mille kavas on Arvo Pärdi, Ester Mägi, Evelin Seppari ja Galina Grigorjeva teosed.

Robert Wilsoni ja Arvo Pärdi „Aadama passioon“ etendub Rooma Ooperis

Eesti Kontsert koostöös Milano tootjafirmaga Change Performing Arts (CPA) sõlmis lepingu Rooma Ooperiga Robert Wilsoni ja Arvo Pärdi muusikateatrilavastuse „Aadama passioon“ välja toomiseks.

Corelli Musicu naistepäeva kontsert „Barokne akordion“ sarjast „Mõisaromantika”

Corelli Music tähistab naistepäeva ja kevadeigatsust hubaste salongikontsertidega sarjas „Mõisaromantika“. Kaunites Tõstamaa ja Anija mõisates saab nautida barokiaja muusikat, kuid üllatuslikult kahe akordioni lopsakalt rikkalikus esituses.

Lüdigi saalis toimub Vabariigi aastapäevale pühendatud kontsert

25. veebruaril kell 19 toimub Vändra Kultuurimajas värskelt avatud Lüdigi saalis Vabariigi aastapäevale pühendatud kontsert. Kontserdil pakuvad muusikalisi elamusi tunnustatud bass Ain Anger, Mari Poll viiulil ja Momir Novakovic akordonil.

Collegium Musicale alustas kontserdituuri Pühal maal

Eesti tippkammerkoor Collegium Musicale alustas 8-päevast kontserdireisi Iisraelis. Täna õhtul antakse kontsert Tel Avivis, kontserdid toimuvad ka Jeruusalemmas ja Akkos.

Eesti Rahvusmeeskoor esineb vabariigi aastapäeva eel Narvas

19. veebruaril kell 16 annab Rahvusmeeskoor Tartu Ülikooli Narva kolledžis Eesti Vabariigi 105. aastapäevale pühendatud kontserdi „Helid piiri peal“. Esitamisele tuleb Eesti heliloojate looming erinevatest kümnenditest.

Kontserdisarjas HELIjaKEEL kõlab Ardo Ran Varrese muusika

Sari HELIjaKEEL jätkab oma üheteistkümnendal hooajal 2022/2023 keskendumist erinevatele pühakirjadele, religioonidele ning elufilosoofiatele. Seekordses kontserdikavas ja vestlusringis on teemaks sõna ja mäng elus ja loomingus. Kõlab Ardo Ran Varrese muusika, esiettekandele tuleb instrumentaalteatri teos Ilmar Laabani tekstile.

Tallinna Talvefestival tähistab Muusikute fondi PLMF 20 aasta juubelit ning toob Eestisse solistid Lõuna-Koreast ja Itaaliast

14.–21. veebruarini toimuva XVI Tallinna Talvefestivali raames tähistab Muusikute fond PLMF suurejoonelisel galal Estonia kontserdisaalis oma 20. aastapäeva. Kõrvuti Eesti tippsolistidega esineb galal Tallinna Muusika- ja Balletikooli sümfooniaorkester Jaan Otsa dirigeerimisel. Õhtut juhib Margit Kilumets. 18. veebruaril astuvad Tallinna raekojas üles ooperisolistid Lõuna-Koreast ja Itaaliast.

Ansambel U: ja eˉlektron esitavad Udo Kasemetsa loomingut

14. ja 15. veebruaril tulevad Kanuti Gildi SAALis Tallinnas ettekandele osad Udo Kasemetsa monumentaalsest multimeedia-teosest „Timetrip to Big Bang and Back“ (AR-versioon, 2022). Kõik tsükli teosed on seotud erinevate kosmoloogiliste nähtuste ja aeg-ruumi teemaga. Kontserdil on kasutusel liitreaalsuse (Augmented Reality) tehnoloogia ning kaks erilist instrumenti – Columbine ja Amaranth.

Algas kandidaatide esitamine „LHV uue heliloomingu Au-tasule“

Alates 8. veebruarist saab „LHV uue heliloomingu Au-tasu 2023“ preemiale nomineerida heliteoseid, mille esiettekanne oli aastal 2022. Autasuks on 6000 eurot, millele lisandub klaasikunstnik Mare Saare loodud trofee.

Rahvusmeeskoor annab kontserdid ikoonilise helilooja Gavin Bryarsi auks

Sel nädalavahetusel tähistavad Eesti Rahvusmeeskoor ja Pärnu Linnaorkester inglise komponisti ja kontrabassimängija Gavin Bryarsi 80 aasta juubelit. Sünnipäevakontsertidel Pärnus ja Tallinnas esitatakse helilooja meeskoorile kirjutatud teosed, kontsertidel osaleb ka Bryars ise.

Selgusid koorimuusika aastapreemiate laureaadid

Pühapäeval kuulutas Eesti Kooriühing Estonia kontserdisaalis välja koori- ja puhkpillimuusika aastapreemiate saajad. 12 tiitlile kandideeris 62 nominenti, kelle hulgast tegi valiku Kooriühingu muusikanõukogu. Hinnati kooride, orkestrite ja dirigentide muusikalisi saavutusi, kontserttegevust, salvestusi, osalust konkurssidel ning panust ümbritsevasse kultuuriruumi.

VHK keelpilliorkester andis välja plaadi Veljo Tormise muusikaga, tulekul kolm esitluskontserti

VHK keelpilliorkester ja dirigent Rasmus Puur esitlevad Veljo Tormise muusikaga CD-plaati kontsertidega Tartus, Võrus ja Tallinnas. Kontsertidel kõlab Veljo Tormise looming keelpilliorkestri seades, solistideks sopran Maria Listra ja viiuldaja Arp Reindla.

Vändras avatakse Mihkel Lüdigi nimeline saal

Põhja-Pärnumaa Vallavalitsus koostöös Vändra Kultuurimaja ja Vändra Gümnaasiumiga avab 2. veebruaril Mihkel Lüdigi kontserdisaali. Lüdigi saali nime saab Vändra Gümnaasiumi aula. Saali avamise kontsertide sarjas „Laulud nüüd tulevad“ korraldatakse 2023. aasta esimeses pooles viis kontserti. Avakontserdi „Ma vaatan üles mäele“ annavad Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester Tõnu Kaljuste juhatusel.

Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital valis residentuuriprogrammi osalema kolm uut ansamblit

Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital kutsus teist korda algavasse kaheaastasesse residentuuriprogrammi osalema kolm uut ansamblit: löökpillikvarteti, Duo Aavik ning Joel Remmel Trio.

Antakse välja koori- ja puhkpillimuusika aastapreemiad

Pühapäeval, 5. veebruaril kell 15 kuulutab Eesti Kooriühing Estonia kontserdisaalis välja koori- ja puhkpillimuusika aastapreemiate saajad. 12 kategoorias kandideerib aastapreemiatele 62 nominenti.

Aasta klassikaalbum on „Estonian Premieres”

Eesti Muusikanõukogu ja Eesti Fonogrammitootjate Ühingu koostöös selgus eile Aasta Klassikaalbum 2023 ja selleks on Eesti Festivaliorkestri ja dirigent Paavo Järvi salvestatud album „Estonian Premieres“, väljaandja Alpha Classics.

Helilooja Alisson Kruusmaa liitus maineka muusikakirjastusega Universal Edition

Helilooja Alisson Kruusmaa liitus tänavu Austria muusikakirjastusega Universal Edition, mis esindab ning vahendab helilooja loomingut muusikutele ja institutsioonidele üle terve maailma.

Laupäeval toimub Pärnu kontserdimajas Mihkel Keremi autorikontsert

Helilooja Mihkel Keremi autorikontserdil Pärnu kontserdimajas kõlab tema Viiulikontsert (solist Triin Ruubel-Lilleberg) ja Sümfoonia nr 6, esiettekandele tuleb Tšellokontsert, milles soleerib Kanada päritolu Hollandi tšellist Willem Stam. Pärnu Linnaorkestrit juhatab Mikk Murdvee.

Tänavune MustonenFest kannab südames Ukrainat

26. jaanuarist 4. veebruarini toimuval MustonenFestil astuvad publiku ette Sinfonietta Rīga, Eesti tippkooride 200 lauljast koosnev ühendkoor, fenomenaalne Itaalia tšellist Mario Brunello, noored Eesti interpreedid ja oriendi muusikamaailma eksootilised artistid. Kõrgetasemelised kontserdid toimuvad Tallinnas, Laulasmaal, Tartus ja Viljandis.

USA-s tuleb maailmaesiettekandele Erkki-Sven Tüüri Viiulikontsert nr. 3

Erkki-Sven Tüüri Viiulikontserdi nr. 3 „Kõnelused Tundmatuga” (2019/2020) toovad selle nädala lõpus ettekandele Vadim Gluzman ja Oregoni Sümfooniaorkester David Danzmayri juhatusel.

Segakoori K.O.O.R. sünnipäevakontserdid „S nagu Saar ja Sisask“

Segakoori K.O.O.R. 11. sünnipäeva kontsert esitleb Mart Saare ja Urmas Sisaski muusikat. Kavas on Mart Saare varasem koorilooming ja Urmas Sisaski hilisem koorilooming. Kontserdid toimuvad Keila Muusikakooli saalis, Viimsi Artiumis ja Tallinna Mustpeade majas. Koori juhatab Raul Talmar.

Pärnu Nüüdismuusika Päevad 2023 pakuvad põhjalikku sissevaadet mikrotonaalsesse võrdtempereeritud 22-helisüsteemi

Eesti Arnold Schönbergi Ühingu Pärnu Nüüdismuusika Päevade 2023 eesmärk on heliloojate ja interpreetide koostöös jätkata Eestis vähetuntud mikrotonaalsuse uurimist. Toimuvad töötoad, sümpoosion ja kontserdid, Pärnu Keskraamatukogus on avatud helilooja, muusikauurija ja kitarristi Agustín Castilla-Ávila muusikast inspireeritud graafiliste tööde näitus.

Ajakiri Muusika asutas uue autoripreemia, selgunud on esimesed laureaadid

Ajakiri Muusika alustas oma muusikapublitsistika alase autoripreemia välja andmist. Esimesed laureaadid on muusikateadlane Ene Pilliroog ja Tallinna ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi üliõpilane Luisa Susanna Kütson.

Vokaalansamblite Rolls-Royce’iks kutsutud The King’s Singers esineb taas Eestis

Neljapäevast laupäevani annab Eesti Kontserdi kutsel Eestis kontserte armastatud vokaalansambel The King’s Singers. Nad esinevad siin oma värskeima kavaga „Põhjala valgus. Virmalised“ („Northern Lights“), mis ammutab inspiratsiooni Skandinaavia ja Eesti muusikast.

Balti riikide muusikute koostöös toimub Vilniuses „Balti missa“ maailmaesiettekanne

12. jaanuaril, Leedu vabaduse kaitsjate päeva eelõhtul toimub Vilniuse Jaani kirikus muusikasündmus „In memoriam“, kus Balti riikide heliloojate ja professionaalsete kooride koostöös tuleb Artūras Dambrauskase juhatusel maailmaesiettekandele „Balti missa“. Kontserdist teeb otseülekande Leedu Televisioon.

Tallinna Kammerorkestri ees soleerib Rootsi kitarrivirtuoos Jacob Kellermann

12. jaanuaril annab Tallinna Kammerorkester Mustpeade majas kontserdi koos Rootsi klassikalise muusika Grammy võitjate dirigent Christian Karlseni ja kitarrivirtuoosi Jacob Kellermanniga. Ettekandele tuleb kaasaja olulisima Jaapani helilooja Toshio Hosokawa teos „Voyage IX „Awakening““ kitarrile, keelpilliorkestrile ja löökpillidele.

Aasta Klassikaalbumi nominendid on selgunud

Eesti Muusikanõukogu ja Eesti Fonogrammitootjate Ühingu koostöös selgusid Eesti Muusikaauhinnad 2023 Aasta Klassikaalbumi kategooria nominendid. Nominentideks on nelja klassikalise muusika žanrikategooria parimad plaadid.

Pianist Maksim Štšura ning viiuldaja Michael Foyle pälvisid viis tärni ajakirjalt BBC Music Magazine

Maineka muusikaajakirja BBC Music Magazine jaanuari numbris arvustatakse tunnustavalt Foyle-Štšura duo värsket albumit, mis pälvis arvukalt kiidusõnu ning viis tärni.

Artur Lemba stipendumi pälvisid Madli Marje Sink, Aurora Ruus ja Mantas Šernius.

Kultuuriminister Piret Hartman andis 4. jaanuaril Tallinna Muusika- ja Balletikoolis toimunud tseremoonial üle Artur Lemba nimelise stipendiumi kolmele muusikaüliõpilasele.

USA segakoor The Southern Chorale annab Eestis kolm kontserti Tõnu Kõrvitsa muusikaga

The Southern Chorale, segakoor Mississippi südamest annab kolm tasuta kontserti Eestis. Kavas gospelmuusika ja Tõnu Kõrvitsa uue kooritsükli „St. Michael Songs“ („Miikaeli laulud”) Eesti esiettekanne.