Music News

Pianist Tähe-Lee Liiv annab Tartus soolokontserdi

31. augustil kell 19 toimub Tartus, Heino Elleri Muusikakooli Tubina saalis kontsert, kus esineb pianist Tähe-Lee Liiv. Tähe-Lee on laiemale Eesti avalikkusele tuttav eelkõige kui telesaate „Klassikatähed“ võitja (2020), aga ka Eesti Pianistide Konkursi võitjana (olles mõlemal konkursil 16-aastaselt noorim osaleja). Kontserdil kõlavad Bachi üks nõudlikumaid prelüüde ja fuugasid (HTK II cis-moll), sulnis Beethoveni „Pastoraalne sonaat“, üks suurimaid väljakutseid nii poeetilisuse kui virtuoossuse osas – Liszti „Tuisk“, Schumanni „Fantaasia“, mis viib kuulaja ulmelisele fantaasia ja reaalsuse piirimaile, Raveli enigmaatilised osad („Paat ookeanil“ ja „Narri õhtulaul”) tsüklist „Peegeldused“, Bartulise jaapani kirsipuude õitsemise pühast ajendatud „Hanami“ ja kujundlikud prelüüdid ning „Väike sonaat“ Leedu kuulsaima helilooja Čiurlionise sulest, kes on ainulaadsena maailmas ka ühtlasi Leedu kujutava kunsti klassik.

Alates 2022. aastast õpib Tähe-Lee Liiv Londonis kuninglikus muusikakõrgkoolis Royal College of Music Dmitri Alexeevi klaveriklassis. Eelmisel õppeaastal alustas ta ka õpinguid Berliinis, Barenboim-Said Akadeemias Sir András Schiffi juures. Käesoleval ajal salvestab Tähe-Lee koostöös ERP-iga oma debüütalbumit kogu Arvo Pärdi klaverimuusikaga. Hooajal 2023/2024 seisab Liivil muuhulgas ees soolokontsert festivalil Sommets-Musicaux de Gstaad Šveitsis ning hooajal 2024/2025 turnee Sir András Schiffi soovitusel sarja Building Bridges raames mitmetes olulistes Euroopa kontserdisaalides.

Tartuga on Tähe-Leel muusikaline side juba varasest lapsepõlvest – korduvad esinemised on andnud innustust, samuti on saadud esimesed tunnustused noorte pianistide konkurssidelt. Tartu publiku ees esines Tähe-Lee ka 2022. aasta kevadel festivali „Klaaspärlimäng“ raames tunnustatud orkestri Kremerata Baltica solistina ning sama aasta sügisel Vanemuise Sümfooniaorkestri hooaja avakontserdi solistina. Aastal 2024 on Tähe-Lee Liiv valitud Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 saadikuks Berliinis.

Lisainfo:
Kammermuusikud
Facebook 

  Tähe-Lee Liiv. Foto: Kaupo Kikkas
 

Tagasi