Music News

Corelli Musicu valgete ööde kontsert „Tasahääli suveöösse“ sarjast „Kirikupühad Maarjamaal”

Pühapäeval 18. juunil kell 20 jätkab Corelli Music Tallinna Niguliste kiriku Antoniuse kabelis kontserdisarja „Kirikupühad Maarjamaal“ kontserdiga, mis seekord seondub õhkamapanevate valgete ööde meeleoludega. Esinevad sopran Maria Valdmaa ja ansambel Floridante koosseisus Anna-Liisa Eller (kannel), Villu Vihermäe (viola da gamba), Saale Fischer (klavessiin).
 
Kontsert pakub publikule lisaks muusikaelamusele ka helgeid ja positiivseid emotsioone jalutuskäiguga läbi iidse vanalinna ning enne algust erandkorras avatud klaaslifti abil imetleda vaateid linnale lootusrikkal ja heledal suveajal.
 
Kui tavapäraselt esineb Corelli kontsertidel barokkansambel Corelli Consort, siis seekord saab nautida noorema põlvkonna ansambli Floridante muusikute esitusi. 

Kavas on kaunikõlaline ajastu pillidel mängitav barokiaja muusika heliloojatelt Antoine Forqueray, Jacopo Peri, Girolamo Frescobaldi, Silvius Leopold Weiss, David Kellner (Tartus elanud ja tegutsenud helilooja).
 
Saale Fischer – „Ansambel Floridante kutsub kuulajad kaasa tasasele mõtterännakule vaiksete pillide ja inimhääle saatel. Valgete ööde kontserdil Niguliste kirikus kohtuvad nii koit ja hämarik kui ka minevik ja olevik - sajanditetagune muusika elustub siin ja praegu, tänaste interpreetide elavas esituses ja seadetes.“
 
Korraldaja: Corelli Music
www.corelli.ee
www.fb.com/corellimusic
 

Tagasi