Music News

Tšellist Johanna Randvere sai Soome ansambli Æstus kooseisus Rootsi vanamuusikakonkursil esimese koha


Ansambel Æstus žürii liikmetega

2. juunil toimus Stockholmis Rootsis seitsmenda Põhjamaa-Balti noorte vanamuusika ansamblite ja solistide konkursi NORDEM EAR-ly finaal. Esimese koha jagas žürii üksmeelselt Soome ansamblile Æstus, mille koosseisus musitseerib eesti tšellist Johanna Randvere. Johanna on Eesti pianisti Johan Randvere õde.

Žürii koosseisus olid Albert Edelman (Belgia), Kate Hearne (Iirimaa), Mariangola Martello (Itaalia) ja Aina Kalcniema (Läti/NORDEMi esindaja). 

Rahva lemmiku auhinna sai Rootsi ansambel Ab Aquilon.
 
EAR-ly üldine eesmärk on julgustada uute vanamuusikaansamblite moodustamist ja kannustada Põhjamaade ja Balti noorte huvi vanamuusika vastu. Konkursi korraldaja on NORDEM (Nordic Early Music Network), Põhjamaade vanamuusika võrgustik.

19. sajandi eelse Euroopa muusika uurimisele ja esitamisele spetsialiseeruv neljaliikmeline ansambel Æstus asutati 2021. aasta kevadel. Selle koosseisu kuuluvad Ilkka Eronen (traverso), Laura Hárs (viiul), Johanna Randvere (tšello ja viola da gamba) ja Aura Visala (klavessiin ja klahvpillid). Ansambli liikmed kohtusid Helsingis Sibeliuse Akadeemias vanamuusika osakonnas. Neid ühendas kirg meeli ülendava ja emotsionaalse barokkmuusika vastu. Ladinakeelne sõna æstus tähendab lainet, üleujutust, kuumust, tuld ja kirge.
 
Lisainfo:
NORDEM EAR-ly
Ansambli Æstus Facebooki leht

Tagasi