Music News

Erkki-Sven Tüüri 10. sümfoonia ettekanded Hongkongis

Bochumi Sümfoonikute, Berliini Konzerthausi orkestri, Hongkongi Filharmooniaorkestri ja Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ühistellimusena valminud Sümfoonia nr. 10 „ÆRIS“ (2020) oli möödunud aastal esiettekandel Olari Eltsi juhatusel Saksamaal ja Eestis, 2. ja 3. juunil jõuab teos Hongkongi Kultuurikeskuse kontserdisaali, kus selle esitab Anja Bihlmaieri juhatusel Hongkongi Filharmooniaorkester ja metsasarvekvartett German Hornsound.

Tüüri sümfoonia kõrval tuleb ettekandele Richard Wagneri avamäng ooperile „Lendav hollandlane“ ning Robert Schumanni Sümfoonia nr 4 ja Kontsertpala neljale metsasarvele ja orkestrile. Enne kontserte toimub avalik vestlus Erkki-Sven Tüüri ja orkestri programmijuhi Timothy Tsukamoto vahel.

Enne orkestrikontserte toimus 30. mail Lääne-Kowlooni Kultuurikvartalis (West Kowloon Cultural District) Freespace’is kammerkontsert, kus Hongkongi Filharmooniaorkestri muusikud esitasid Erkki-Sven Tüüri ja Hongkongi helilooja Olivier Congi loomingut. Ettekandele tuli Tüüri „Arhitektoonika VI“, „Fata morgana“ ja Keelpillikvartett nr 2 „Lost Prayers“. Kontserdile eelnes samas paigas Erkki-Sven Tüüri kompositsiooni meistriklass.

 

  Erkki-Sven Tüür. Foto: Vallo Kruuser
Lisainfo:
HKPhil
West Kowloon Cultural District

Tagasi