Music News

Arsise kellade ansambel andis menukad kontserdid Poolas

Arsise kellade ansambel viibis 4.–8. maini kontserdituuril Poolas, esinedes kuulsas Varssavi Kuninglikus Teatris ja Toruńi Katedraalis täismajadele.

Arsise kontserdid Varssavis ja Toruńis olid kohaletulnutele esmakordne kogemus kuulda käsikellademuusikat. Mõlemad kontserdid toimusid täissaalidele, pikad ovatsioonid ja braavo-hüüded ei vaibunud ka ansambli lavalt lahkudes. Varssavi Kuninglikus Teatris tuli rohkearvulise publiku mahutamiseks avada kõrvalgalerii uksed, et lavalt tulevad helid jõuaksid ka nendeni, kellele istekohta saalis ei jagunud.

Publiku seas olnud poola muusikablogija kirjutas oma arvustuses järgnevalt: „Kaheksa inimest, kes musitseerivad kui üks inimene, tundub võimatu missioon ja ometi see toimis, ilma ühegi valehelita, täielikus sünkroonis. See äratas hämmastust ja imetlust inimvõimete üle saavutada selline täiuslikkus ansamblina. Mitte kaugel paikneva Eesti kultuuri tutvustamine on Poolas haruldus, sel päeval säras ta eriti kaunilt ja kuuldu täiuslikkus jääb kauaks meelde.”

Varssavis toimunud kontsert toimus koostöös Eesti Suursaatkonnaga ja Kuningliku Łazienki Muuseumiga. Kontsert Toruńi Katedraalis leidis aset Probaltica festivali raames. Arsis esitas kontsertidel Johann Sebastian Bachi, Edvard Griegi, Frédéric Chopini ja Georges Bizet’ seadeid ja eesti autorite Arvo Pärdi, Tõnu Kõrvitsa ja Heino Elleri teoseid.


Arsise kellade ansambel Varssavi Kuninglikus teatris.

Arsise kellade ansambel on oma 30 tegevusaasta jooksul andnud rohkem kui 1000 kontserti, salvestanud kaheksa plaati ja käinud kontserdireisidel üle kogu maailma – Soomes, Rootsis, Norras, Lätis, Leedus, Poolas, Hispaanias, Prantsusmaal, Itaalias, Saksamaal, Belgias, Portugalis, Hollandis, Suurbritannias, Iirimaal, Lõuna-Aafrikas, USAs, Venemaal, Kanadas, Hiinas ja Liibanonis. Kui Arsise kellade ansambel 1993. aastal alustas, oldi ainsad kellamängijad mitte ainult Eestis vaid kogu Baltikumis ja Skandinaavias. Täna tegutsevad Arsise nime all mitu kontsertansamblit, kaks Arsise kellade kooli Tallinnas ja Tartus. Arsise valduses on üks suurimaid käsikellakomplekte, mis valmistatud Malmarki käsikellatehases USAs.

Tagasi