Music News

Tipp-oboemängija Kalev Kuljus annab Arvo Pärdi Keskuses kontserdi


Kalev Kuljus ja Sophia Rahman

Esimese advendi eelõhtul on Eesti kontserdipublikul harukordne võimalus kohtuda peamiselt võõrsil resideeruva oboemängija Kalev Kuljusega, kelle lavapartneriks on Arvo Pärdi Keskuse publikule juba tuttav pianist Sophia Rahman. Kontserdi kava sisaldab nii tuntud oboerepertuaari kui ka unustustehõlma vajunud muusikat.

Kalev Kuljus: „Soovisin kavas ühendada Prantsuse oboerepertuaari kuldse klassika Eesti heliloojate teostega, kuid kavas on ka üks Eesti helilooja teos, mis üllatas mind ja mis kindlasti ka publikule avastusrõõmu valmistab. Samuti kõlab kontserdil üks väga südamelähedane teos Saksa klassikast, mis on mind juba 20 aastat saatnud.“ Õhtu sisaldab ka maailmaesiettekannet: kõlab Mari Vihmandi algselt soolooboele loodud „La Question“ värske versioon oboele ja klaverile. Mari Vihmandi ja Tõnu Kõrvitsa teosed prantsuse impressionismi vaimus on loodud spetsiaalselt Kalev Kuljuse võimeid silmas pidades.

Kavas:
Camille Saint-Saëns – Oboesonaat D-duur op. 166
Mari Vihmand – „Küsimus“, versioon oboele ja klaverile, maailma esiettekanne
Howard Skempton – „Campanella“ klaverile
Howard Skempton – „Well, Well, Cornelius“ klaverile
Tõnu Kõrvits – „Metsalill“
Heino Eller – „Lüüriline pala“ nr 2 G-duur
Peter Maxwell Davies – „Farewell to Stromness“ klaverile
Francis Poulenc – Oboesonaat, FP 185

Kalev Kuljuse muusikutee on nii solisti kui õppejõuna muljetavaldav: alates 2003. aastast on ta Hamburgi Elbphilharmonie orkestri soolooboist, kuid ta on mänginud ka mitmete teiste nimekate Saksa orkestrite ridades, näiteks hooajal 2002–2003 külalissoolooboistina Berliini Filharmoonikutes, esinedes mh Salzburgi Festivalil ja sir Simon Rattle’i inauguratsiooni kontserdil, ning aastatel 2002–2010 samuti külalissoolooboistina Birminghami Sümfooniaorkestris. Soolokontserte on Kuljus andnud nii Euroopas, Kaug-Idas kui Lõuna-Ameerikas. Pedagoogilised väljakutsed sisaldavad muuhulgas õppejõu ametit Karlsruhe Muusikakõrgkoolis ja Shanghai Sümfooniaorkestri akadeemias, aga ka meistrikursusi Jaapanis (Tokyos, Osakas, Kyotos, Nagoyas, Nahas), Helsingi Sibeliuse Akadeemias, Leipzigi ja Lübecki muusikakõrgkoolides jm.

Kontsert „Sügiseleegia“ toimub 26. novembril kell 17 Arvo Pärdi Keskuses. Kellel ei ole võimalik tulla kohapeale kontserti nautima, saab osta veebipileti ning saada sellest osa otseülekandes keskuse striimikanalil stream.arvopart.ee.

Tagasi