Music News

Pärnu Linnaorkester kohtub laval üle mitme aasta Pärnu muusikakooli andekate noortega

Reedel, 8. aprillil kell 18 astub kontserdil “MUUSA PUUDUTUS” Pärnu kontserdimajas Pärnu Linnaorkestri ette külalisdirigent Andres Kaljuste, orkestri ees soleerivad Pärnu Muusikakooli noored solistid.

„Koostöö organisatsioonide vahel on pikaaegne ning sellest on suur rõõm, et see toimib tänaseni. Traditsiooniline ühiskontsert sai endale nime ja kindla rütmi 2012. aastal,” tutvustab Pärnu muusikakooli õppealajuhataja Elo Keskküla. „Pärnu Linnaorkestril on heameel teha koostööd kodulinna noortega. Loodan väga, et kõik otsustavad valida professionaalse muusiku tee ning miks ka mitte siduda tulevik PLOga,“ lisas orkestri direktor Helen Erastus.

Pärnu Linnaorkester ootab põnevusega lavale orkestri kontsertmeistri Anu Männi õpilast Salme Regiina Palu ning orkestrantide Chris Sommeri õpilast metsasarvemängijat Maksim Petrovi ning Leonora Palu õpilast flötist Elisabeth Mardikut. Reedesel kontserdil esinevad lisaks veel viiuldajad Camilla Kaaver ja Ronen Fell (õp Maire Varma), pianist Oleksiy Kostin (õpetaja Renata Marksalu), flötist Elise Pähkel (õp Marju Mäe) ning kitarristid Erik Kala ja William Jamnes (õpetaja Maris Uffert).

Publikut rõõmustab ka ansambel „Oma pill“ mis tegutseb juba 9. aastat. Ansambel on osalenud mitmel konkursil ning saavutanud rohkelt auhinnalisi kohti. Ansamblit juhendavad Marju Mäe ja Marika Kapp.

Vaheldusrikkas kavas kõlab muusika barokist filmimuusikani. Kuulda saab Mozarti, Vivaldi, Massenet’ ja mitmete teiste tuntud heliloojate loomingut.

Vaata ka: www.plo.ee

Tagasi