Music News

Viiuldaja-imelaps ja Kremerata Baltica uues kontserdisarjas „Klaaspärlid Palmses“Palmse mõisa ja festivali Klaaspärlimäng koostöös on sündimas kontserdisari „Klaaspärlid Palmses”. Alates novembrist on iga kuu teisel laupäeval võimalus publikul veeta õhtupoolik mõisakompleksis koos kõrgekvaliteedilise klassikalise muusikaga ning soovi korral ka nautida maitsvaid roogasid. Kontserdisarjale teevad väärika avangu 14. novembril kell 19 rahvusvahelise mainega kammerorkester Kremerata Baltica ja „Wunderkind”-viiuldaja Daniil Bulayev.

Kontserdisarja kunstiline juht Peeter Vähi: „Püüame publikule pakkuda muusikat, mis on kooskõlas mõisahoone interjööri ja ajaloolise taustaga. Paraku alustame kontserdisarjaga aastal, mil oleme seotud kõikvõimalike koroonapandeemiast tingitud reisipiirangutega, mistõttu püüame esinejate valikul vältida võimaluste piires riske. Kontserdihooaja teise poole kavavalikutes püüame läbi Pahlenite suguvõsa leida sidemeid Vene keisririigi ja baltisaksa muusikaga.“

Kremerata Balticalt (kunstiline juht Gidon Kremer) tuleb esitusele barokiajastu tõelise suurmeistri Antonio Vivaldi energiline ja rõõmutoov ajatu muusika. Kammerorkestri tasemest räägib The New York Times, Grammy-auhind, plaadistused Deutsche Grammophoni ja ECMiga, ning muidugi sellised koostööpartnerid nagu Martha Argerich, Jevgeni Kissin, Vadim Repin, Yo-Yo Ma, Vladimir Ashkenazy, Christoph Eschenbach, Kent Nagano, Sir Simon Rattle jt.

12. detsembril kell 19 esitleb pianist Kristjan Randalu humoorikat ja särtsakat kava „Enter Denter”, mis on inspireeritud paljudele tuttavast ja armastatud lastelaulude TV-saadetest „Entel-Tentel”. Tuntud laulud Randalu vaimukas improvisatsioonilises töötluses toovad pimedasse sügisaega kahtlemata positiivseid ja meeliülendavaid emotsioone. Kristjan Randalu on üks rahvusvaheliselt tuntumaid eesti pianiste, kes esineb maailmas nii klassikalise muusika kui džässi žanris, on lugematute festivalide artist ja paljude preemiate võitja. Pianisti toetab kontserdil võrdväärse partnerina Klaaspärlimäng Sinfonietta (kunstiline juht ja peadirigent Andres Mustonen).

Uue aasta esimese kontserdiga 9. jaanuaril 2021 kell 19 teeb kontserdisari „Klaaspärlid Palmses” kummarduse vene jõulude muusikalistele traditsioonidele, andes ühelt poolt suurepärase võimaluse Eesti vene kogukonnale oma kultuuri ehedate muusikapärlitest osa saamiseks, teisalt pakkudes ka teistele kuulajatele põneva sissevaate vana-vene jõulumuusika pärandisse. Kauneid jõululaule esitab professionaalsetest muusikutest koosnev ansambel Orthodox Singers ja dirigent Valeri Petrov. Kollektiivi repertuaaris on nii varajane kui nüüdisaegne õigeusu muusika. Ansambli musitseerimist iseloomustab sügav süvenemine lauldavatesse tekstidesse, laitmatu hääletehnika, läbimõeldud dünaamiline plaan ja erakordne stiilitunnetus. 

Viljar Vissel SA Virumaa Muuseumid juhatuse liige: „Muuseumi lootus on, et koostöös Estonian Record Productioniga sünnib kontserdisarjast „Klaaspärlid Palmses“ ilus ja järjepidev traditsioon. Mõisa kaunis keskkond ja valikus olevate esitajate hõrk muusika annab igati alust arvata, et ettevõtmine on menukas.“

Kontsertide ajal maalib kunstnik Anna Litvinova kohapeal kauneid kunstiteoseid, mis on ajendatud kontserdil saadud emotsioonist ning iga kontserdi järel toimub kunstioksjon. Osa maalide müügist tulevast tulust läheb heategevuslikuks otstarbeks.

Kontserdisarja toovad teieni SA Virumaa Muuseumid ja Estonian Record Productions.

Vaata ka:
Estonian Record Productions
SA Virumaa Muuseumid
Facebook
Palmse mõis

Tagasi