Music News

Pärnu Nüüdismuusika Päevadel 2020 uuritakse viga süsteemis



Pärnu Nüüdismuusika Päevade 2020 eesmärk on läheneda muusika kompositsioonimudelitele kui süsteemimudelitele ning tegelda vea mõiste kaudu muusika kui süsteemi uurimisega. Osalejatel on soovitav tutvuda ka süsteemi, süsteemiteooria, kaose, kaoseteooria, bifurkatsiooni, mängu, mänguteooria ning evolutsiooni mõistetega.

Pärnu Nüüdismuusika Päevade kavas on sümpoosion, kontserdid, näitus ja töötuba. Sümpoosionil räägivad veast süsteemis programmeerija Andres Kütt, filosoof Oliver Laas ja helilooja Atte Tenkanen. Praktilisi kogemusi vahendavad helilooja ja muusikateadlane Gerhard Lock, pilliehitaja Heini Soobik ning flötist ja programmeerija Tarmo Johannes. Sümpoosioni raames toimub ka seminar muusika kompositsiooniõpetuse õppevahendi koostamiseks, kus arutelu teemaks on muusikamatemaatika käsiraamatu ning põhikoolile suunatud muusika kompositsiooniõpetuse väljatöötamine.

Kultuuriklubis Tempel kõlab William Basinski teos „The Disintegration Loops 1.1“ (official documentary performance), mida kommenteerib helilooja ja multimeediumikunstnik Paul Beaudoin.

Pärnu Linnagaleriis avatakse Paul Beaudoini kureerimisel osana projektist Fotofest 2020 näitus Veaesteetika.

Pärnu Koidula Gümnaasiumis toimub toimub valdkondadevaheline muusikalise kompositsiooni töötuba, milles valmistatakse ette mäng SUUR VAIKUS. Ludus finalis. Töötuba lõpeb performance’iga. Mänguga võib igaüks liituda Eesti Arnold Schönbergi Ühingu kodulehel.

Pärnu Nüüdismuusika Päevad toimuvad 18.–26. jaanuarini, selle korraldaja on Eesti Arnold Schönbergi Ühing. Kõigile üritustele on sissepääs tasuta.

Vaata ka: www.schoenberg.ee

Tagasi