Music News

Reedel algab Tallinnas Birgitta FestivalTallinna Filharmoonia korraldatav rahvusvaheline muusikateatri festival tähistab sel aastal festivali idee autori Eri Klasi 80. sünniaastapäeva. Festivali peakülaline on Moskva Novaja Opera, mille peadirigent Eri Klas aastatel 2006–2011 oli. Moskva Novaja Opera toob lavale Charles Gounod’ ooperi „Faust” ja Giuseppe Verdi ooperi „Trubaduur”.

Tänavuse festivali avab visuaalteatrietendus "Planeet Harmoonia" – lavastaja Helen Rekkori, dirigendi Kristjan Järvi ning helilooja ja muusiku Mick Pedaja loodud ühisprojekt, mis käsitleb teemasid nagu digitaliseerumine, planeedi ressursid ja armastus kõige elava vastu. Muusikaliselt tuleb etendusel esitlusele peamiselt omalooming, mille autoriteks on Kristjan Randalu, Mick Pedaja ja Kristjan Järvi. Randalu uudisteos on kirjutatud just “Planeet Harmoonia“ jaoks. Laval on Rauno Kaibilainen, Andres Roosileht, Sandra Lange, Alden Marcus Mayfield, Tallinna Kammerorkester, Sander Mölder (elektroonika), koreograaf on Kati Kivitar, dramaturg Piret Jaaks.

Festivalil saab osa ka ooperi- ja balletigaladest, vokaalansambli Voca People kontserdist ning Tbilisi Z. Paliashvili nimelise riikliku ooperi- ja balletiteatri etendusest “Don Quijote” (helilooja Ludwig Minkus).

Birgitta festival toimub Pirita kloostri varemetes 9.–18. augustini.

Vaata ka: https://www.filharmoonia.ee/birgitta

Tagasi