Music News

Tõrvas tuleb ettekandele Verdi Reekviem

15. juunil kell 19 kõlab Tõrva keskväljakul vokaal-sümfooniline suurvorm, Giuseppe Verdi Reekviem, mille kannab ette ligi 200 muusikut. Suursündmus toimub koostöös Londoni Kuningliku Ooperi Jette Parkeri noorte lauljate programmiga, mis toob solistidena Tõrva soprani Anush Hovhannisyan (Armeenia), tenori Ji-Min Parki (Lõuna-Korea) ja bassi Krzysztof Szumanski (Poola). Metsospranipartiid laulab maailma ooperi- ja kontserdilavadel tuntust kogunud Monika-Evelin Liiv, kes osales aastatel 2007–2009 samuti Jette Parkeri noorte lauljate programmis.

Kooridest on laval Eesti Rahvusmeeskoor, kammerkoorid Voces Musicales ja Collegium Musicale, Estonia Seltsi Segakoori naishääled ning Eesti Riiklik Sümfooniaorkester. Juhatab Risto Joost.

Kontsert on pühendatud maestro Eri Klasile, kes oleks tänavu juunis saanud 80. aastaseks. Verdi Reekviem oli Eri Klasi üks lemmiteoseid, mida ta juhatas oma eluajal mitmeid kordi. Lisaks dirigeeris Klas 20 aastat tagasi just Tõrva kesklinnas seinini Eesti ajaloo suurimat vabaõhu ooperi kontsertettekannet, George Gershwini „Porgy ja Bessi“. Ühtlasi möödub Reekviemi esiettekandest 150 aastat.

Reekviemi ettekandeks ehitatakse Tõrva linna keskväljakule ligi 1800 inimest mahutav spetsiaalne kinnine kontserdisaal.

Giuseppe Verdi maailma koorimuusika üks tippteoseid tuli esmaettekandele 22. mail 1874. aastal Milano San Marco kirikus. Solistidena astusid üles Teresa Stolz, Maria Waldmann, Giuseppe Capponi ja Armando Maini, 120-liikmelist koori ja sajaliikmelist orkestrit juhatas helilooja ise. Kolm päeva hiljem kõlas Reekviem La Scala lavalt. 7-osaline suurvorm on pühendatud itaalia kirjanikule ja humanistile Alessandro Manzonile. Tallinnas kõlas Verdi Reekviem esmakordselt 1895. aastal Niguliste Lauluseltsi ettekandes Konstantin Türnpu juhatusel.

Tagasi