Music News

Kontsert „Kui kivid olid veel pehmed“ sarjast „HELI ja KEEL“: Märt-Matis Lill, Mart Saar, Hasso KrullKontsert „Kui kivid olid veel pehmed” kuulub HELIjaKEEL sarja kadumisohus keeltele ja kultuuridele pühendatud kontserdiseeriasse. Selles kontserdikavas kõlavad esiettekandena Märt-Matis Lille seaded ansamblile Mart Saare enamjaolt rahvaluulel põhinevast kooriloomingust – „Jaan läheb jaanitulele”, „Seitse sammeldunud sängi” (tekst eeposest „Kalevipoeg“), „Miks sa nutad, tammekene?”, „Vihmakõnõ, vellekõnõ” (Rõngu), „Latsõ hällütamise laul” (Setu). Seadete vahele loeb oma loomingut Hasso Krull.

Kontserdil kõlab nimiloona ka Märt-Matis Lille 2015. aastal valminud mitmeosaline teos „Kui kivid olid veel pehmed” mis põhineb Hasso Krulli samanimelisel poeesiateosel. Märt-matis Lill: „Teos käsitleb müütilist esiaega ja selle keskmeks on põhiliselt loomismüüdid. Olen püüdnud enda poolt välja valitud lõike sellest teosest erinevatel tasanditel muusikasse üle kanda. Lisaks puhtmuusikalisele tasandile − mis hõlmab vokaalset ja instrumentaalset akustilist osa ja elektroonilist poolt − pidasin vajalikuks kasutada ka räägitud teksti, mida esitab näitleja.“

Kontserdil astuvad üles: Kärt Tammjärv (lugeja), Iris Oja (vokaal), Leonora Palu (flööt), Helena Tuuling (klarnet), Diana Liiv (klaver), Tiit Joamets (löökpillid), Olga Voronova (viiul), Leho Karin (tšello), Hasso Krull (sõna).

Kontserdid toimuvad 10. detsembril Tartu Jaani kirikus ja 11. detsembril Hopneri majas Tallinnas.

Rohkem infot:
https://www.facebook.com/events/164294097651176/?ti=icl
https://www.facebook.com/events/1039676579506289/?ti=icl
http://kammermuusikud.ee/toimub-helijakeel-2017-2018-3/

Tagasi