Music News

Algab Suure-Jaani MuusikafestivalReedel, 16. juunil on XX Suure-Jaani muusikafestivali Auftakt: heisatakse festivalilipp ja toimub avakontsert „Isad ja pojad” heliloojate Kappide majamuusemis.

20. muusikafestival pakub traditsiooniliselt elamusi päeval ja ööl. Festivalipäevadesse jagub soolo- ja koorikontserte, instrumentaal- ja vokaalmuusikat, kohtumisi loovisikutega ning kõrva- ja silmailu.
Nädal enne suvist pööripäeva algava muusikasündmuse kodu asub Viljandimaal, Soomaa rahvuspargi serval Suure-Jaanis. Festivali esinejad ja kontserdipaigad üllatavad ka kõige nõudlikumat maitset.

23. juunil kell 3 öösel toimub Hüpassaare rabasaarel traditsiooniline päikesetõusukontsert, kus Eesti Sinfoniettat dirigeerib seekord imelapsena tuntuks saanud noor dirigent Inglismaalt – Alexander Prior. Solistideks Ingrid Paul (plokkflööt) Saksamaalt, Arvo Leibur (viiul) ja Aare Tammesalu (tšello). Ettekandele tulevad Antonio Vivaldi instrumentaalkontserdid ning  heliloojate Kappide teoseid.

17. juunil on Suure-Jaanis üle-eestiline vaimulik laulupäev, mis toob lavale rohkem kui tuhat lauljat-pillimängijat. Peapiiskop Urmas Viilma: „Vaimuliku laulupäeva sündmused annavad meile kõigile võimaluse kogeda osadust kaaskristlastega, kellega me muidu võib-olla iial kusagil mujal ei kohtugi. Meil on vaja usukauges ühiskonnas oma usule kindlaks jäämiseks kinnitavat õlatunnet, osadust ning ühiseid laulu- ja palvehetki.”

17. juunil on Suure-Jaanis ka aiakohvikute päev – külastajatele on avatud 8 ühepäevakohvikut Suure-Jaani linnas ja ümbruskonnas. Aiakohvikutes ootavad külalisi nii hõrgutised kui ka kontserdid ja loengud.

Rahvalikuma poole eest kannab sel aastal hoolt juba neljakümne viieseks saav ansambel Kukerpillid. Oma sõpradega kohtutakse 19. juunil kell 13 lõunatunnis ja õhtul kell 20 Tääksi vesiveski vabaõhulaval.

Festivalil esinevad: Eesti Rahvusmeeskoor, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Eesti Sinfonietta, Kammerkoor Collegium Musicale, kammerorkester Concerto BachFest, Mati Turi (tenor), Martti Raide (klaver), Kirill Ogorodnikov (klassikaline kitarr), Elisabeth Härmand (viiul), Arvo Leibur (viiul), Aare Tammesalu (tšello), Andres Uibo (orel) jpt.

Festivali raames leiab aset VIII Mart Saare nimeline lauljate konkurss ja V Villem Kapi nimeline heliloomingu konkurss „Uus laul”.

Lõunatundides kohtuvad huvilistega teoloog ja rännumees Arne Hiob, saksofonist Lembit Saarsalu, ansambel Kukerpillid, ooperilavastaja ja Saaremaa ooperipäevade kunstiline juht Arne Mikk ning kunstiteadlane ja pikaaegne Eesti Vabariigi kultuuriatašee Saksamaal Harry Liivrand. Eelmiste aastate festivalidest tehtud fotosid saab uudistada Suure-Jaani kiriku rõdul ja Kondase maja II korrusel. Festivali lõpetab traditsiooniline jaanitule süütamine. Kokku toimub ligi 30 sündmust.

Festivali korraldab Suure-Jaani vald koostöös Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiaga, festivali  kunstiline juht on Andres Uibo.

Vaata ka: http://muusikafestival.suure-jaani.ee/ajakava/

Tagasi